Keanu Reeves ćwiczy na strzelnicy do „Johna Wicka 2”

Robert Skowronski
07.03.2016 11:19
Keanu Reeves ćwiczy na strzelnicy do „Johna Wicka 2” Fot. kadr z wideo

Aktor zaczął już trenować do roli w filmie „John Wick 2”. Udowodnił przy tej okazji, że ma niezwykle celne oko.

Już w pierwszej odsłonie dzieła Keanu Reeves pokazał pełen zakres swojego krwawego baletu. W „jedynce”, w której aktor wypluwał więcej kul niż słów (i to dosłownie, gdyż była to jego niemal niema rola) akcja goniła kolejną, a każda scena była jeszcze większym zastrzykiem adrenaliny niż poprzednia. Reeves pokazał, że mimo pięćdziesiątki na karku należy na niego patrzeć, jako na mistrza kina akcji.

Aktor już w serii „Matrix” udowodnił, że potrafi pociągać za spust, a zapach ołowiu i dymu wylatującego z lufy działa na niego jak afrodyzjak. Z bronią palną jest bardzo dobrze zaznajomiony - tak jakby umiejętności strzeleckie wyssał z mlekiem matki. Być może branie celu na muszkę jest jak jazda na rowerze, ale aby dalej móc się pochwalić mistrzowskimi zdolnościami nie można zapomnieć o treningu.

Dlatego aktor szykując się do powtórzenia tytułowej roli w „Johnie Wicku 2” wybrał się na strzelnicę. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia nie mają wiele wspólnego ze statycznym staniem przed tarczą i wymierzaniem w nią kolejnych kul. Owszem, celem Keanu Reevesa jest dokładne oddawanie strzałów, ale robi to w warunkach kojarzących się z treningiem na komandosa. Zmienianie broni przez karabiny, pistolety i strzelby oraz szybkie przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi punktami, a także ułamki sekund na wymierzenie i pociągnięcie za spust:

To co mogliśmy zobaczyć odbyło się dzięki Taran Tactical Innovations - firmie zajmującej się militariami, która udostępniła sprzęt i teren aktorowi. Co do samego „Johna Wicka 2” nie jest jeszcze znana dokładna data premiery filmu, wiemy jedynie, że odbędzie się ona w 2017 roku.

W prace nad kontynuacją zaangażowany będzie jeden z twórców pierwszej części, Chad Stahelski. Nową twarzą w obsadzie będzie raper i aktor Common - wcieli się on w głównego złoczyńcę, szefa ochrony pracującego dla władz półświatka. Na ekranie zobaczymy także takie osoby, jak Ruby Rose, Riccardo Scamarcio, Ian McShane, Peter Stormare, a także Laurence Fishburne.

Nie wiadomo póki co zbyt wiele o fabule dzieła, kilka ogólnych informacji zdradził jedynie Keanu Reeves.

Co sądzicie o strzeleckich umiejętnościach aktora?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.