Keanu Reeves ćwiczy na strzelnicy do „Johna Wicka 2”

Robert Skowronski
07.03.2016 11:19
Keanu Reeves ćwiczy na strzelnicy do „Johna Wicka 2” Fot. kadr z wideo

Aktor zaczął już trenować do roli w filmie „John Wick 2”. Udowodnił przy tej okazji, że ma niezwykle celne oko.

Już w pierwszej odsłonie dzieła Keanu Reeves pokazał pełen zakres swojego krwawego baletu. W „jedynce”, w której aktor wypluwał więcej kul niż słów (i to dosłownie, gdyż była to jego niemal niema rola) akcja goniła kolejną, a każda scena była jeszcze większym zastrzykiem adrenaliny niż poprzednia. Reeves pokazał, że mimo pięćdziesiątki na karku należy na niego patrzeć, jako na mistrza kina akcji.

Aktor już w serii „Matrix” udowodnił, że potrafi pociągać za spust, a zapach ołowiu i dymu wylatującego z lufy działa na niego jak afrodyzjak. Z bronią palną jest bardzo dobrze zaznajomiony - tak jakby umiejętności strzeleckie wyssał z mlekiem matki. Być może branie celu na muszkę jest jak jazda na rowerze, ale aby dalej móc się pochwalić mistrzowskimi zdolnościami nie można zapomnieć o treningu.

Dlatego aktor szykując się do powtórzenia tytułowej roli w „Johnie Wicku 2” wybrał się na strzelnicę. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia nie mają wiele wspólnego ze statycznym staniem przed tarczą i wymierzaniem w nią kolejnych kul. Owszem, celem Keanu Reevesa jest dokładne oddawanie strzałów, ale robi to w warunkach kojarzących się z treningiem na komandosa. Zmienianie broni przez karabiny, pistolety i strzelby oraz szybkie przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi punktami, a także ułamki sekund na wymierzenie i pociągnięcie za spust:

To co mogliśmy zobaczyć odbyło się dzięki Taran Tactical Innovations - firmie zajmującej się militariami, która udostępniła sprzęt i teren aktorowi. Co do samego „Johna Wicka 2” nie jest jeszcze znana dokładna data premiery filmu, wiemy jedynie, że odbędzie się ona w 2017 roku.

W prace nad kontynuacją zaangażowany będzie jeden z twórców pierwszej części, Chad Stahelski. Nową twarzą w obsadzie będzie raper i aktor Common - wcieli się on w głównego złoczyńcę, szefa ochrony pracującego dla władz półświatka. Na ekranie zobaczymy także takie osoby, jak Ruby Rose, Riccardo Scamarcio, Ian McShane, Peter Stormare, a także Laurence Fishburne.

Nie wiadomo póki co zbyt wiele o fabule dzieła, kilka ogólnych informacji zdradził jedynie Keanu Reeves.

Co sądzicie o strzeleckich umiejętnościach aktora?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.