27.04.2016 15:24

Keanu Reeves zostanie kotem

Niegdysiejszy Neo podłoży głos kotu nazwanemu na jego cześć Keanu w nowej komedii Petera Atencio. Zobaczcie zwiastun.

Keanu Reeves zostanie kotem
foto: kadr z wideo + Scott Kirkland / PictureGroup / East News

Był Kevin Spacey, przyszła pora na gwiazdora serii „Matrix”, a w ostatnich latach „John Wick”. Film „Keanu” opowie o szalonych przygodach przyjaciół, którzy chcą odzyskać skradzionego kota, udając dilerów narkotykowych przed ulicznym gangiem w Los Angeles. Brzmi znajomo? Choć obraz od razu kojarzy się z fabułą „Johna Wicka”, twórcy jednogłośnie zarzekają się, że nie stworzyli jego parodii.

Przyznają się za to, że imię tytułowego kota zostało mu nadane w hołdzie Keanu Reevesowi. Filmowcy chcieli, żeby aktor pojawił się również w ich produkcji, jego przedstawiciele jednak rozwiali ich nadzieje. W ostatniej chwili doszło do fartownego zbiegu okoliczności, o którym opowiedział Peter Atencio.

"

Po tym, jak wypuściliśmy trailer, najwyraźniej siostra Keanu pokazała mu zapowiedź naszej produkcji i namówiła, że musi to zobaczyć. Keanu rzeczywiście był zachwycony i od razu do nas zadzwonił, obiecując, że jeśli może coś jeszcze zrobić, to jest gotowy do współpracy. "

Niestety, gdy aktor wyraził chęć występu, film był już praktycznie skończony. Na szczęście reżyser znalazł sposób, by jeszcze wykorzystać to zrządzenie losu. W trakcie zdjęć do „Johna Wicka 2”, skontaktował się z Keanu Reevesem i nagrał godzinę jego wypowiedzi za pomocą Skype'a.

"

Studio nalegało, żeby zarzucił kilkoma cytatami, które nawiązywałyby do jego wcześniejszych filmów. Ale nie chcieliśmy, żeby to wyszło naciągane albo przesadzone. Nie chcieliśmy też, żeby nagle wygłupiał się głosem z „Wspaniałej przygody Billa i Teda”. Okazało się, że sam miał świetne pomysły i była to dla niego świetna zabawa. "

Uwaga, spoilery! Scena, w której usłyszymy Reevesa związana będzie... z zażywaniem narkotyków. Gdy jeden z głównym bohaterów będzie doświadczał odlotu, przez jego własne halucynacje poprowadzi go właśnie kot, mówiący głosem gwiazdora. Zdaje się, że reżyser wpadł na całkiem zgrabny pomysł wykorzystania imiennika Keanu.

Zapowiedź filmu obejrzycie poniżej:

„Keanu” trafi do amerykańskich kin 29 kwietnia 2016 roku. W rolach głównych - oprócz kota - zobaczymy Keegana Michaela-Keya oraz Jordana Peele'a, który jest również współodpowiedzialny za scenariusz produkcji.

Podoba Wam się pomysł wykorzystania Keanu Reevesa w roli kota?

Jakub Gańko
Tagi: Zwiastuny