18.05.2017 12:52

Kevin Feige: Nie ma planów na nowe postacie w Uniwersum Marvela, ale nigdy nie mów „nigdy”

Prezydent Marvela nie wykluczył szansy na połączenie Marvelowskiego uniwersum z X-Menami oraz „Fantastyczną czwórką”. 

Kevin Feige: Nie ma planów na nowe postacie w Uniwersum Marvela, ale nigdy nie mów „nigdy”
foto: kadr z filmu

Fani Marvela od lat ubolewają nad faktem, że prawa do postaci są podzielone w taki, a nie inny sposób. Choć mało kto nie chciałby widzieć połączenia Avengersów z X-Menami i Fantastyczną czwórką, to do takiej sytuacji póki co nie może dojść z powodów prawnych. Jednak nie oznacza to, że nie doczekamy się takiego mariażu w przyszłości. Kevin Feige, prezydent Marvel Studios, potwierdził ostatnio, że studio pragnie zebrania wszystkich bohaterów i złoczyńców pod jednym dachem, co pozwoli na unikalne przeżycie ekranowe. Oto, co powiedział:

"

Moim celem jest odtworzenie na ekranie uczucia, jakie mają fani podczas czytania komiksów i mogę powiedzieć, że udało się to nam z nawiązką w ostatnich dziesięciu latach. Kolejnym marzeniem, o którym nie mówiłem publicznie, bo myślałem, że szanse są bardzo małe, było dołączenie Spider-Mana do naszego uniwersum i udało się to w ostatnim „Kapitanie Ameryce: Wojna bohaterów” oraz w nadchodzących „Avengers: Infinity War”. Na razie nie ma planów na nowe postacie w MCU, ale nigdy nie mów nigdy. Kto wie, co wydarzy się w przyszłości? "

Temat połączenia wszystkich bohaterów Marvela powrócił ostatnio za sprawą Hugh Jackmana, który po swoim udziale w „Loganie” powiedział, że zagrać Wolverine’a może tylko w filmie z „Avengersami”. Zapytany o realność takiej sytuacji, Feige jak widać nie wykluczył w przyszłości nowych możliwości dla Uniwersum Marvela. Zwracając uwagę na fakt, że Sony i Marvel Studios potrafiły dogadać się odnośnie Spider-Mana budzi nadzieję, że 20th Century Fox też nie będzie oporne i zwolni mocny uścisk, jaki trzyma na prawach do X-Menów oraz „Fantastycznej czwórki”.

Jednak jest jeden problem przy takim połączeniu. Wielu bohaterów widzielibyśmy rzadziej niż było do tej pory, bowiem jedno studnio nie jest w stanie w tym samym roku wypuścić „Black Panther”, „Deadpool 2”, „X-Men: Dark Phoenix” czy „The Avengers: Infinity War”. Więc być może zastana rzeczywistość jest jedyną słuszną. 

Chcielibyście wspólnego filmu Avengers z X-Menami i Fantastyczną czwórką?

Kamil Dachnij
Tagi: Avengers X-Men