Kevin Feige: Nie ma planów na nowe postacie w Uniwersum Marvela, ale nigdy nie mów „nigdy”

Kamil Dachnij
18.05.2017 12:52
Kevin Feige: Nie ma planów na nowe postacie w Uniwersum Marvela, ale nigdy nie mów „nigdy” Fot. kadr z filmu

Prezydent Marvela nie wykluczył szansy na połączenie Marvelowskiego uniwersum z X-Menami oraz „Fantastyczną czwórką”. 

Fani Marvela od lat ubolewają nad faktem, że prawa do postaci są podzielone w taki, a nie inny sposób. Choć mało kto nie chciałby widzieć połączenia Avengersów z X-Menami i Fantastyczną czwórką, to do takiej sytuacji póki co nie może dojść z powodów prawnych. Jednak nie oznacza to, że nie doczekamy się takiego mariażu w przyszłości. Kevin Feige, prezydent Marvel Studios, potwierdził ostatnio, że studio pragnie zebrania wszystkich bohaterów i złoczyńców pod jednym dachem, co pozwoli na unikalne przeżycie ekranowe. Oto, co powiedział:

Moim celem jest odtworzenie na ekranie uczucia, jakie mają fani podczas czytania komiksów i mogę powiedzieć, że udało się to nam z nawiązką w ostatnich dziesięciu latach. Kolejnym marzeniem, o którym nie mówiłem publicznie, bo myślałem, że szanse są bardzo małe, było dołączenie Spider-Mana do naszego uniwersum i udało się to w ostatnim „Kapitanie Ameryce: Wojna bohaterów” oraz w nadchodzących „Avengers: Infinity War”. Na razie nie ma planów na nowe postacie w MCU, ale nigdy nie mów nigdy. Kto wie, co wydarzy się w przyszłości?

Temat połączenia wszystkich bohaterów Marvela powrócił ostatnio za sprawą Hugh Jackmana, który po swoim udziale w „Loganie” powiedział, że zagrać Wolverine’a może tylko w filmie z „Avengersami”. Zapytany o realność takiej sytuacji, Feige jak widać nie wykluczył w przyszłości nowych możliwości dla Uniwersum Marvela. Zwracając uwagę na fakt, że Sony i Marvel Studios potrafiły dogadać się odnośnie Spider-Mana budzi nadzieję, że 20th Century Fox też nie będzie oporne i zwolni mocny uścisk, jaki trzyma na prawach do X-Menów oraz „Fantastycznej czwórki”.

Jednak jest jeden problem przy takim połączeniu. Wielu bohaterów widzielibyśmy rzadziej niż było do tej pory, bowiem jedno studnio nie jest w stanie w tym samym roku wypuścić „Black Panther”, „Deadpool 2”, „X-Men: Dark Phoenix” czy „The Avengers: Infinity War”. Więc być może zastana rzeczywistość jest jedyną słuszną. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.