19.10.2017 13:58

Kevin Feige o największych Easter eggach w filmie „Thor: Ragnarok”

Premiera trzeciej części przygód gromowładnego Asgardczyka zbliża się wielkimi krokami. Szef Marvel Studios postanowił zdradzić największe odniesienie do komiksów ukryte w filmie „Thor: Ragnarok”.

Kevin Feige o największych Easter eggach w filmie „Thor: Ragnarok”
foto: East News/Invision

Filmy Marvela słyną z odniesień ukrytych przez reżyserów. Easter eggi dotyczą nie tylko innych filmów osadzonych w Marvel Cinematic Universe, ale również źródła, na którym bazują - komiksów. Tysiące osób na całym świecie oglądają produkcje, wyszukując odniesień do bogatego uniwersum stworzonego przed 56 laty (i cameo Stana Lee!). Tytuły oparte na historiach superbohaterów z Domu Pomysłów są więc gratką dla fanów nie tylko ze względu na wartką fabułę i różnorodne postacie, których przygody przenikają się w kolejnych filmach Marvel Studios.

Już 25 października 2017 roku na ekrany polskich kin trafi „Thor: Ragnarok”Kevin Feige, szef Marvel Studios oraz reżyser filmu Taika Waititi postanowili zdradzić, co jest największym hołdem złożonym wszystkim fanom komiksów Marvela. Feige w rozmowie z portalem Screen Rant wyznał, że Easter egg można zobaczyć już w trailerze i odnosi się do kilku komiksowych postaci. Chodzi o fragment, w którym widać wielką wieżę górującą nad zabudowaniami planety Sakaar.

"

Największe Easter eggi ze wszystkich, znajdują się na Sakaarańskim pałacu, prawda Taika? Jak widzimy, są tam umieszczeni poprzedni czempioni Grandmastera. Wizerunek Hulka jest w trakcie budowy. Wszystkie te Easter eggi odnoszą się do postaci ze złożonego uniwersum komiksowego, które mogą lub nie pojawić się w kinowym uniwersum. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby uhonorować tych bohaterów.   "

Niestety nie jest to żadna nowość, bo fani rozgryźli już te odniesienia po premierze drugiego zwiastuna filmu. Dla przypomnienia zamieszczamy print screen, na którym wyjaśniamy, kto jest kim. 

Thor: Ragnarok

1. Beta Ray Bill - kosmita przypominający humanoidalnego konia, który zadebiutował w 337 numerze „Thora” z 1983 roku. Bill jest jednym z najlepszych wojowników swojej rasy i jako jedna z nielicznych istot we wszechświecie jest godny dzierżyć młot Thora. W uznaniu za zasługi Odyn podarował mu zaczarowany młot o imieniu Stormbreaker.

2. Man-Thing - mistyczna istota, która kiedyś była człowiekiem, a obecnie broni środowiska naturalnego przed niszczycielskimi zakusami ludzi. Po raz pierwszy pojawił się w 1971 roku na łamach pierwszego numeru „Savage Tales”. Cechuje się ogromną siłą i niejednokrotnie zmierzył się z Hulkiem.

3. Ares - grecki bóg wojny, który jest jednym z najlepszych wojowników równych siłą i umiejętnościami samemu Thorowi. Obie postacie zresztą starły się kilkukrotnie w walce. Ares po raz pierwszy wystąpił w 129 numerze „Thora” z 1966 roku.

4. Bi-Beast - dziwaczny stwór o dwóch głowach, którego debiut miał miejsce 169 numerze „The Incredible Hulk” z 1973 roku. Android strzegł skrzydlatej rasy humanoidów. Swoją ogromną siłę zaprezentował podczas wielu potyczek z Hulkiem.

5. Fin Fang Foom (?) - Z tym posągiem jest pewien problem, jednak wszystko wskazuje na to, że wizerunek przedstawia tego przypominającego smoka kosmitę. Pierwszy raz wystąpił w 89 numerze komiksu „Strange Tales” z 1961 roku. Walczył między innymi z Thorem, ale bardziej znany jest jako wróg Iron Mana. Zresztą w jednej z filmowych części przygód Tony'ego Starka pojawia się nawiązanie do tego potwora. Słowa Feige'a sugerują, że może to być również niedokończona rzeźba Hulka.

Ciekawe, czy kiedy twórcy filmu „Thor: Ragnarok” mówili o największych Easter eggach, mieli na myśli ich fizyczną wielkość, czy rangę w hierarchii komiksowych maniaków? Przekonamy się o tym po premierze najnowszej propozycji od Marvel Studios. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Thor Marvel Thor: Ragnarok