Kevin Feige zdradził nazwę wszystkich 22 filmów Marvel Studios

Sergiusz Kurczuk
19.03.2019 10:22
Kevin Feige zdradził nazwę wszystkich 22 filmów Marvel Studios Fot. materiały promocyjne

Okazuje się, że wszystkie filmy Marvel Studios, które ukazały się do tej pory tworzą jedną całość. Kevin Feige wyjawił wspólną nazwę 22 produkcji o superbohaterach.

Każdy, kto oglądał produkcje Marvel Studios, doskonale wie, że wszystkie są połączone w większą całość, a nadchodząca 4. część "Avengers" będzie kulminacją historii budowanej od przeszło 10 lat. Do tej pory nie zdradzono jednak, że produkcje noszą wspólną nazwę. Opowiedział o tym Kevin Feige - szef Marvel Studios.

Przeczytaj także

Filmy Marvel Studios - jak nazywają się wszystkie produkcje o superbohaterach?

Do tej pory fani filmów dziejących się w MCU wiedzieli jedynie, że twórcy podzielili produkcje na tak zwane Fazy. Faz Pierwsza obejmuje wszystkie filmy od "Iron Mana" do 1. części "Avengers", Faza Druga rozpoczyna się od "Iron Mana 3" do "Ant-Mana", a Faza Trzecia to produkcje od "Civil War" do "Endgame". Okazuje się jednak, że Fazy to jedynie mniejsza część większego dzieła. Feige wyjaśnił to zagadnienie w rozmowie z Empire Magazine.

Chcieliśmy stworzyć konkluzję serii filmów w taki sposób, jak nikt do tej pory tego nie zrobił. "Harry Potter" się skończył, ponieważ było tylko tyle książek. To samo "Władca Pierścieni". Ale my pomyśleliśmy sobie -  czy nie będzie fajnie, jak wprowadzimy trochę nieodwracalności w tej opowieści?

Feige zdradził, że wszystkie filmy do "Avengers: Endgame" noszą miano Infinity Saga i skupiają się na dążeniu Thanosa do objęcia władzy nad Kamieniami Nieskończoności. Oznacza to, że 4. część przygód superbohaterów będzie zwieńczeniem tej historii. Film "Spider-Man: Far From Home" będzie więc produkcją rozpoczynającą nowy rozdział w historii MCU, również zapowiedziany przez twórców Marvel Studios. Feige wyznał też, że "Avengers: Endgame" skupi się na 6 oryginalnych członkach tytułowej drużyny.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Ponowny pojedynek z Thanosem pojawi się na ekranach kin już 25 kwietnia 2019 roku. Tym razem do walki przyłączą się nieobecni Ant-Man i Hawkeye oraz nowa superbohaterka - Kapitan Marvel, która zadebiutowała w swoim solowym filmie. Jak zakończy się "Avengers: Endgame" i tym samym Infinity Saga? Przekonamy się już za kilka tygodni.

>>Zobacz też: Poznaliśmy nazwę białych kostiumów z filmu "Avengers: Endgame"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.