18.04.2016 11:18

Kevin Spacey będzie kotem

Z Białego Domu do kociej kuwety. Kevin Spacey, w związku z sukcesem serialu „House of Cards” kojarzony obecnie przede wszystkim z rolą Franka Underwooda, stanie się na ekranie czworonogim futrzakiem.

Kevin Spacey będzie kotem
foto: kadr z wideo

To wszystko za sprawą filmu „Nine Lives”, gdzie aktor zagra zarozumiałego biznesmana, który przez swoje obowiązki zaniedbuje rodzinę, a za karę zostaje zamieniony w kota. Obraz w reżyserii Barry'ego Sonnenfelda, twórcy „Facetów w czerni” czy „Rodziny Addamsów”, trafi do kin na świecie 5 sierpnia 2016 roku, a na ekranie pokażą się również Christopher Walken czy Jennifer Garner.

Wygląda na to, że Kevin Spacey zaczął szukać produkcji o lżejszej tematyce niż „House of Cards”. Przecież jeszcze w 2014 roku mogliśmy oglądać aktora w filmie „Szefowie wrogowie 2”. Tym razem wcieli się w wspomnianego przedsiębiorcę, Toma Branda, którego los zostaje odmieniony z chwilą wizyty w tajemniczym sklepie zoologicznym prowadzonym przez Felixa Granta, granego przez Christophera Walkena. Bohater budzi się w futrzanym ciele kotka, który wabi się Mr. Fuzzypants. To tym bardziej traumatyczne przeżycie dla Toma Branda, gdyż ten nienawidzi wszelkiej maści sierściuchów.

Zobaczcie zwiastun filmu „Nine Lives”:

Choć Kevin Spacey postawił na poszerzenie swoich ról o te bardziej komediowe nie oznacza to, że aktor rezygnuje też z tych poważniejszych. Czwarty sezon „House of Cards” miał swoją premierę w marcu 2016 roku, a Netflix już zamówił kolejną porcję odcinków, które złożą się na piątą serię.

W produkcję kolejnych epizodów nie będzie już zaangażowany Beau Willimon, twórca serialu, który pożegnał się z „House of Cards” w oficjalnym oświadczeniu:

"

Jestem wdzięczny Netflixowi i MRC, moim kolegom producentom, naszym dwóm gwiazdom - Kevinowi Spacey i Robin Wright, utalentowanym scenarzystom, a także niesamowitej obsadzie i ekipie, z którymi miałem zaszczyt pracować. Po pięciu latach i czterech sezonach przyszła pora, by ruszyć ku nowym wyzwaniom. Jestem bardzo dumny z tego, co udało nam się zbudować. Życzę programowi kontynuowania sukcesu. Zostawiam go w rękach niezwykle uzdolnionej drużyny. "

Kevin Spacey ma ewidentne ciągoty do Białego Domu. W 2016 roku premierę na też film „Elvis & Nixon”, w którym aktor wcieli się w tytułowego 37. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jak Wam się podoba zwiastun „Nine Lives”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Kevin Spacey