Kevin Spacey oskarżony o molestowanie. W odpowiedzi wyjawił, że jest homoseksualistą.

Natalia Hluzow
30.10.2017 10:41
Kevin Spacey oskarżony o molestowanie. W odpowiedzi wyjawił, że jest homoseksualistą. Fot. kadr z wideo

Oscarowy aktor dotychczas pilnie strzegł swojej prywatności. Sprawa wypłynęła na jaw po ponad 30 latach. 

Kevin Spacey, gwiazda serialu „House of Cards” i dwukrotny laureat Oscara, 29 października 2017 roku został oskarżony o molestowanie seksualne przez 12 lat młodszego aktora – Anthony’ego Rappa („Star Trek: Discovery”). Do zdarzenia miało dojść w 1986 roku, kiedy Rapp miał 14 lat. 26-letni wówczas Spacey zaczynał swoją karierę na Broadway’u. Na jednym z przyjęć, które odbyły się w jego rezydencji, gwiazdor odwiedził młodszego kolegę w sypialni i zaczął na niego napierać. Jak twierdzi Rapp, na przyjęcie Spacey’a przyszedł nie znając nikogo, wymknął się więc do sypialni, by pooglądać telewizję. W pewnym momencie w pokoju pojawił się gospodarz, podniósł go, położył na łóżku i próbował go uwieść. 14-letni Rapp wymknął się do łazienki, a kiedy z niej wyszedł, oznajmił, że chciałby opuścić pokój. Kiedy na pytanie Spacey’a, czy jest tego pewien, odpowiedział, że tak – gwiazdor nie zatrzymywał go. Od tego czasu nigdy ze sobą nie rozmawiali.

kevin 2 Fot. foto: kadr z wideo

Rapp oficjalnie zwierzył się z tej historii portalowi Buzzfeed. O zajściu opowiadał już w mediach w 2001 roku, wtedy jednak nie podał nazwiska gwiazdy. Przyznał, że do wyjawienia szczegółów skłoniła go aktualna sytuacja w Hollywood, którą zapoczątkował skandal Harvey'a Weinsteina.

W 1986 roku nie mówiło się o takich rzeczach otwarcie (…). Teraz panuje o wiele większa otwartość w mówieniu o takich kwestiach i tak wielu ludzi wychodzi z cienia i dzieli się swoimi historiami… Teraz mamy tę przestrzeń, by wreszcie coś z tym zrobić.

Kilka godzin po tym, jak historia Rappa ujrzała światło dzienne, Kevin Spacey odniósł się do niej na swoim Twitterze. W oficjalnym oświadczeniu napisał:

Szanuje i podziwiam Anthony’ego Rappa jako aktora. Jestem bardziej niż przerażony, słysząc tę historię. Szczerze nie pamiętam tego zbliżenia, to mogło się zdarzyć ponad 30 lat temu. Ale jeśli zachowałem się tak, jak on to opisuje, jestem mu winien najszczersze przeprosiny za to głęboko niestosowne, pijackie zachowanie. Przepraszam też za uczucia, o których mówi, że trzymał je w sobie przez wszystkie te lata.

Na tym jednak nie skończyły się wyznania hollywoodzkiego gwiazdora. Zaistniała sytuacja skłoniła go do uporządkowania swoich spraw oraz ucięcia plotek i pogłosek na temat jego życia prywatnego.

Ta historia zmotywowała mnie, by odnieść się do innych rzeczy dotyczących mojego życia. Wiem, że na mój temat krążą różne historie i że część z nich jest napędzana przez fakt, że tak pilnie strzegę swojej prywatności. Jak wiedzą moi najbliżsi, w moim życiu łączyły mnie związki zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami. Kochałem i doświadczałem romantycznych zbliżeń z mężczyznami na przestrzeni swojego życia i teraz zdecydowałem się żyć jako gej. Chcę się z tym zmierzyć szczerze i otwarcie, i zaczynam od przyjrzenia się mojemu własnemu zachowaniu.

Po publikacji oświadczenia Spacey’a, Anthony Rapp odniósł się do niego. Również na Twitterze:

Podzieliłem się moją historią, opierając się na wielu odważnych kobietach i mężczyznach, którzy wypowiadają się głośno, aby naświetlić te sprawy i, miejmy nadzieję, dokonać zmian. Tak jak oni dokonali zmian dla mnie. Wszystko, co chciałem opowiedzieć o moim doświadczeniu jest w tym artykule i w tej chwili nie mam żadnych dalszych komentarzy na ten temat.

To kolejna tego typu historia wśród wielu, które wyszły na jaw na przestrzeni ostatniego miesiąca. Poza Harvey'em Weinsteinem, oskarżenia ze strony aktorek, modelek, producentek i piosenkarek usłyszeli w mediach liczni producenci, aktorzy, reżyserzy i muzycy. Sprawa nabrała takich rozmiarów, że postanowiła jej się przyjrzeć para zaangażowanych dokumentalistów. Film dokumentalny o nadużyciach seksualnych w Hollywood jest obecnie w okresie przygotowawczym. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.