18.01.2018 12:52

Kevin Spacey znowu oskarżony! Tym razem nie chodzi jednak o molestowanie...

To nie jest dobry czas dla Kevina Spacey'a. Po fali oskarżeń o molestowanie seksualne, pod jego adresem zaczęły padać nowe zarzuty i to zupełnie innej natury.

Kevin Spacey znowu oskarżony! Tym razem nie chodzi jednak o molestowanie...
foto: kadr z serialu „House of Cards”

Wszyscy fani serialowego Franka Underwooda już kilka miesięcy temu musieli zweryfikować opinię na temat swojego idola. A raczej zaakceptować fakt, że hollywoodzki gwiazdor ma zbyt wiele wspólnego z kreowaną przez siebie, raczej niesympatyczną postacią. Kevin Spacey, który w październiku 2017 roku na fali akcji #metoo usłyszał pierwsze oskarżenia o molestowanie seksualne, teraz ma kolejne kłopoty. Ich powodem są zwierzenia szefa ochrony planu zdjęciowego „House of Cards”, który podzielił się swoją historią związaną z legendarnym aktorem.

„Nie chcę czarn***ów na swoim planie!”

Takie i inne obraźliwe zdania na temat czarnoskórych pracowników ochrony miał wykrzykiwać Spacey na planie pierwszego sezonu „House of Cards”. Jak twiedzi Earl Blue, szef firmy ochroniarskiej VIP Protective Services, która zajmowała się zabezpieczaniem planu serialu w 2012 roku, aktor nie chciał nawet podawać ręki czarnoskórym członkom ekipy. Co więcej, słyszeli oni, jak Spacey skarży się produkcji słowami: „Nie chcę czarn***ów na swoim planie!”. Kiedy Blue postanowił zgłosić złe zachowanie aktora kierownikowi produkcji, usłyszał, że „On już taki jest. Musimy wszyscy dbać o to, by był zadowolony.”

kevin spacey oskarżony o rasizm 2

Kevin Spacey zostanie pozwany za rasizm?

Ostatecznie kontrakt firmy VIP Protective Services opiewający na 1,1 mln $ nie został przedłużony, mimo zadowolenia wyrażanego przez producentów. Zdaniem Earla Blue wpływ na rozwiązanie kontraktu miały właśnie rasistowskie uwagi aktora. Podobnie na temat całej sytuacji wypowiada się jeden z pracowników ochrony, który twierdzi, że Spacey jawnie nie akceptował czarnoskórych na planie. 

Po kilku latach milczenia Blue zamierza pozwać upadłą gwiazdę kina, swoje zarzuty opierając na tym, że jego firma zatrudniająca 40 ochroniarzy straciła miliony dolarów z winy Spacey'a. Póki co ani Netflix, ani Kevin Spacey nie skomentowali tej sprawy.

W wyniku afery związanej z molestowaniem seksualnym Kevin Spacey stracił angaż w „House of Cards”, a jego miejsce zajęła serialowa małżonka. Aktor został też usunięty z obsady filmu „Wszystkie pieniądze świata”, w którym zastąpił go Christopher Plummer. Już niebawem przekonamy sie, jak na jego dalsze losy wpłynie pozew związany z rasizmem. 

Natalia Hluzow
Tagi: News House of Cards Kevin Spacey metoo