Kevin Spacey zwolniony z „House of Cards”. Czy koniec Franka Underwooda oznacza koniec serialu?

Natalia Hluzow
04.11.2017 16:13
Kevin Spacey zwolniony z „House of Cards”. Czy koniec Franka Underwooda oznacza koniec serialu? Fot. kadr z wideo

Po lawinie oskarżeń pod adresem hollywoodzkiego aktora, Netflix zdecydował się definitywnie zerwać z nim współpracę na wszystkich płaszczyznach.

Nie będzie kolejnych epizodów „House of Cards” z udziałem Franka Underwooda, nie będzie też filmu „Gore”, który Kevin Spacey wyprodukował i w którym wcielił się w główną rolę. Netflix, który początkowo unikał jednoznacznych deklaracji, zdecydował o definitywnym zakończeniu współpracy z aktorem oskarżonym o molestowanie seksualne przez członków ekipy „House of Cards” oraz kilku innych mężczyzn.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu rzecznika platformy:

Netflix nie będzie w żaden sposób zaangażowany w dalszą produkcję „House of Cards” z udziałem Kevina Spacey’a. Będziemy kontynuować współpracę z MRC podczas tej przerwy, by określić naszą dalszą ścieżkę związaną z serialem. Zdecydowaliśmy także, że nie będziemy angażować się w rozpowszechnianie filmu „Gore” w produkcji i z główną rolą Kevina Spacey’a, który obecnie znajduje się na etapie postprodukcji.

Bohaterem filmu wyprodukowanego przez Spacey’a, który niebawem miał trafić na platformę Netflix, jest Gore Vidal – amerykański pisarz, publicysta i prowokator, który otwarcie przyznawał się do swojej biseksualnej orientacji i jako jeden z pierwszych twórców w USA chętnie oraz bez moralizatorstwa podejmował tematykę homoseksualizmu. Odważnie krytykował religię, purytanizm i amerykańską politykę. Miał duży wpływ na młodzież w latach 50. XX wieku.

netflix 3 Fot. foto: kadr z wideo

Spacey’a nie zobaczymy już w roli Vidala (a przynajmniej nie na Netflixie), nie zobaczymy go też w roli Franka Underwooda. Nie jest to jednak jednoznaczne z definitywnym zakończeniem serialu. Netflix rozważa uśmiercenie bohatera granego przez Kevina Spacey’a i przekazanie głównej roli w „House of Cards” jego serialowej żonie, Claire Underwood, w którą wciela się Robin Wright.

netflix 2 Fot. foto: kadr z wideo

Skandal wokół dwukrotnego laureata Oscara wybuchł w niedzielę, 29 października 2017, kiedy aktor Anthony Rapp w wywiadzie dla Buzzfeed wyznał, że 30 lat temu był przez molestowany przez Spacey'a. Do zarzutów Rappa swoje historie dołączyli inni aktorzy oraz ekipa produkcyjna pracująca nad serialem „House of Cards”. W efekcie wszystkich tych oskarżeń, w niecały tydzień kariera 58-letniego aktora rozsypała się jak przysłowiowy... domek z kart.

netfli 4 Fot. foto: kadr z wideo

To nie pierwsza tak duża afera związana z nadużyciami seksualnymi w Hollywood w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Lawinę oskarżeń wobec różnych znaczących postaci ze świata filmu zapoczątkowała sprawa Harvey’a Weinsteina. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.