„Kevin sam w domu” jako horror. Zobacz zwiastun filmu „Knuckleball”

Sergiusz Kurczuk
19.09.2018 11:55
„Kevin sam w domu” jako horror. Zobacz zwiastun filmu „Knuckleball” Fot. materiały promocyjne

„Kevin sam w domu” to uwielbiana przez widzów komedia familijna. Jak film Chrisa Columbusa wyglądałby jako horror? Na to pytanie odpowiedział reżyser „Knuckleball”. 

Nie ma świąt Bożego Narodzenia bez filmu „Kevin sam w domu”. Być może familijny hit Chrisa Columbusa wkrótce zastąpi horror „Knuckleball”, który opiera się na bardzo podobnej historii. Jednak zamiast gagów rodem ze „Śmiechu Warte”, pojawiają się krew, przemoc i skóra zdarta z twarzy napastnika. W sieci pojawił się zwiastun filmu w reżyserii Michaela Petersona.

Knuckleball Fot. foto: materiał promocyjny

„Knuckleball” - zwiastun horroru przypominającego film „Kevin sam w domu”

Widzowie realnie patrzący na pułapki granego przez Macaulaya Culkina chłopca, już dawno zauważyli, że produkcja z powodzeniem mogłaby być krwawym horrorem. W rzeczywistości włamywacze, z którymi starł się pomysłowy Kevin, prawdodpobnie nie uszliby z domu McCallisterów z życiem. Dzięki filmowi „Knuckleball” możemy zobaczyć bardziej realistyczne podejście do tematu dziecka, które musi bronić się przed przestępcą, będąc same w pustym domu

Fabuła nie jest zbyt skomplikowana. Głównym bohaterem jest nastoletni Henry, który odwiedza surowego, lecz kochającego dziadka. Mężczyzna mieszka na odludziu i opiekuje się swoim wnukiem podczas zimowych ferii. Niestety pewnego dnia Henry odkrywa, że dziadek umarł. Do akcji wkracza dziwny sąsiad, który początkowo udaje, że chce pomóc chłopcu skontaktować się z jego rodzicami, ale finalnie pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Henry musi wykorzystać cały swój spryt, by pokonać napastnika. Ze zwiastuna wynika, że pułapki Kevina mogą się schować. Henry naprawdę wie, jak dać w kość przestępcy. 

„Knuckleball” - kiedy premiera?

Reżyser filmu jest również współautorem scenariusza, za który odpowiada Kevin Cockle. W filmie wystąpili Michael Ironside („Żołnierze kosmosu”„Pamięć absolutna”), Munro Chambers (Turbo Kid”, „Degrassi: Następne pokolenie”), Luca Villacis („Channel Zero”), Kathleen Munroe (Patriot”, „Resurrection”) oraz Chenier Hundal (Arrow”). Produkcja ukaże się w wybranych kinach na terenie USA oraz na platformach VOD 5 października 2018 roku. Nie wiadomo czy trafi do Polski. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.