„Kick-Ass 3” z czarnoskórą bohaterką w roli głównej?

Sergiusz Kurczuk
16.11.2017 13:48
„Kick-Ass 3” z czarnoskórą bohaterką w roli głównej? Fot. Kick-Ass 2

„Kick-Ass” to historia o chłopaku, który postanowił zostać superbohaterem. Dotychczasowe przygody głównego bohatera komiksu zostały przeniesione na duży ekran. Już niedługo pojawi się kolejna seria komiksów z całkiem nową postacią w roli głównej. Czy w ekranizacji też zamiast Dave'a Lizewskiego zobaczymy Patience Lee?

Na film „Kick-Ass 3” czeka wielu fanów poprzednich adaptacji komiksu Marka Millara i Johna Romity Juniora. Firmę szkockiego scenarzysty Millarworld jesienią 2017 roku wykupił serwis Netflix. Od razu pojawiły się pytania, czy to oznacza, że wkrótce zobaczymy kolejne filmowe, bądź serialowe przygody chłopaka, który chciał być jak bohaterowie komiksów. W końcu okazało się, że Netflix na razie poszerza swoją ofertę i już niedługo oprócz filmów i seriali będzie tworzył również komiksy.

Millar na początku listopada 2017 roku zapowiedział kolejne komiksy „Kick-Ass”. Do tej pory ukazały się 3 serie opowiadające o Davie Lizewskim oraz jeden spin-off dotyczący solowych przygód Hit-Girl. Millar zapowiedział konferencję prasową, wrzucając na Twittera kadr z drugiej części kinowego „Kick-Assa”. Od razu pojawiły się pytania, czy niedługo zobaczymy również kolejny film z serii.

W nowych komiksach w słynnym zielono-żółtym stroju zobaczymy zupełnie nową bohaterkę. Będzie to czarnoskóra weteranka wojenna i samtona matkaPatience Lee, która postanawia walczyć z przestępczością na terenie Nowego Meksyku. Kobieta ma się wpisywać w typ superbohaterki-matki. Milar zaprezentował, jak Patience będzie wyglądać na łamach nadchodzącego komiksu.

Twórca „Kick-Assa” wciąż ma nadzieję, że niebawem znowu zobaczymy adaptację jego komiksu na dużym, albo małym ekranie. Prawdopodobnie w końcu do tego dojdzie. Nie wiadomo jednak, czy ewentualna produkcja Netfliksa będzie kontynuacją filmów, czy może rebootem wprowadzającym całkiem nową protagonistkę. W 2018 roku przypada 10. rocznica powstania komiksu „Kick-Ass”. Być może z okazji okrągłych urodzin serii fani dostaną w prezencie radosną wiadomość. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na nową odsłonę komiksowej wersji Kick-Assa.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.