Kiedy „Krainy lodu 2” wejdzie do kin?

Robert Skowronski
26.04.2017 11:21
Kiedy „Krainy lodu 2” wejdzie do kin? Fot. kadr z filmu

Anna i Elsa ponownie wyruszą na podbój serc widzów, a małe dziewczynki raz jeszcze zapragną być jak Disneyowskie księżniczki. Kiedy premiera filmu?

Kristen Bell (aktorka dubbingująca Annę) jeszcze w 2016 roku twierdziła, że scenariusz „Krainy lodu 2” jest ukończony. Od tego czasu minął rok i udało się w końcu poznać datę wkroczenia animacji na ekrany. Nastąpi to 27 listopada 2019 roku.

Jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku podczas spotkania akcjonariuszy Disneya ujawniono plan stworzenia „Krainy lodu 2”. Nic w tym dziwnego skoro obraz z 2013 roku przyniósł 1,2 miliarda dolarów zysku gwarantując sobie jednocześnie 9. pozycję wśród najlepiej zarabiających filmów. To najbardziej dochodowa animacja Disneya w historii. Zdobyła m.in. dwa Oscary (dla najlepszej animacji roku i za piosenkę), Złoty Glob, nagrodę BAFTA oraz pięć statuetek Annie.

Kompozytorski duet Robert Lopez i Kristen Anderson-Lopez już od jakiegoś czasu ciężko pracuje nad kolejną porcją zapadających w pamięć numerów. Pozostaje nam liczyć na to, że świeże dokonania przebiją słynne „Let It Go” (w polskiej wersji „Mam tę moc”), choć może to być trudne zadanie.

Jeszcze w maju 2016 roku w mediach społecznościowych użytkownicy zorganizowali akcję, której celem było wymuszenie na Disneyu pokazanie Elsy jako lesbijki. Całość spinał #GiveElsaaGirlfriend. Czy wytwórnia weźmie sobie do serca tę działalność? Sądząc po tym, że w „Pięknej i Bestii” pojawił się pierwszy Disneyowski gej wszystko może być możliwe.

Disney ujawnił też nieco informacji na temat aktorskiego „Króla Lwa”. Obraz w reżyserii Jona Favreau, gdzie może wystąpić Beyonce, dotrze do widzów 19 lipca 2019 roku. Wiemy już kto będzie dubbingować słynnych Timona i Pumbę - są to odpowiednio Billy Eichner i... Seth Rogen znany m.in. z ról w takich komediach, jak „Sąsiedzi”, „Supersamiec”, „Wpadka” czy „Zack i Miri kręcą porno”.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.