Kiedy filmowy „Tomb Raider” wejdzie do kin?

Robert Skowronski
08.07.2016 10:11
Kiedy filmowy „Tomb Raider” wejdzie do kin? Fot. materiały prasowe

Ujawniono datę tego kiedy Alicia Vikander wkroczy do kin jako Lara Croft. Są opóźnienia w stosunku do pierwotnych planów.

Początkowo zakładano, że „Tomb Raider” w reżyserii Roara Uthauga wejdzie na ekrany w 2017 roku. Jednak jest to już nieaktualne. Warner Bros. Pictures i MGM ogłosiły, że premiera filmu odbędzie się 16 marca 2018 roku.

Natychmiastowo rodzi się pytanie czy produkcja norweskiego reżysera przeżywa jakieś problemy, czy też po prostu film wymaga większych nakładów pracy, na które zaś potrzebny jest czas? Studia nie wyjawiły powodów opóźnienia premiery, więc zostaje nam tylko snucie domysłów.

Warner Bros. już wcześniej miało zaklepaną datę 16 marca 2018 roku na wpuszczenie swojej produkcji do kin. Mówiło się jednak, że ten dzień będzie należeć do filmu „The Flash”. Obraz, za który odpowiedzialny będzie Rick Famuyiwa, twórca „Dope”, wciąż pozostaje zatem bez oficjalnej daty dystrybucji. Warner Bros. przesunął także premierę „Księgi dżungli 2” na 2018 roku oraz ustanowił 6 października 2017 roku dniem wejścia na ekrany jednego ze swoich filmów - jego tytuł nie został jednak ujawniony.

Przypominamy, że autorem scenariusza do „Tomb Raidera” został Geneva Robertson-Dworet („Transformers 5”). Roar Uthaug wyznał, że tworząc swój film o archeolog ma zamiar inspirować się ostatnimi grami komputerowymi opowiadającymi o Larze Croft, w którym ukazana została ludzka twarz bohaterki:

Stworzenie z Lary Croft postaci z krwi i kości, kogoś bardziej ludzkiego, to cel, jaki chcemy osiągnąć w kinowej wersji. Zależy nam, aby ludzie mogli się z nią utożsamić. Mam nadzieję wnieść do filmu nieco swojej norweskiej wrażliwości. Chcemy zrobić współczesne kino akcji i sprawić, że wszystko będzie bardzo realistyczne.„Poszukiwacze zaginionej Arki” to jedno z moich ulubionych dzieł z młodości. Dlatego moim marzeniem było stworzenie czegoś w tym samym gatunku.

„Tomb Raider” to słynna seria gier komputerowych, gdzie główną rolę odgrywa Lara Croft – brytyjska archeolog poszukująca starożytnych skarbów. Pierwsza odsłona wydanego przez firmę Eidos tytułu ukazała się w 1996 roku. Rok później na jej podstawie powstał komiks, a w 2001 roku film, w którym wystąpiła Angelina Jolie. Dzieło zgarnęło 432 miliony dolarów i doczekało się sequela w 2003 - ten jednak nie poradził już sobie zbyt dobrze w box office.

Jeżeli „Tomb Raider” trafi na ekrany w marcu 2018 roku, to będzie się musiał zmierzyć z „Ralphem Demolką 2” (9 marca 2018), „Annubisem” od 20th Century Fox (22 marca 2018) czy też z „Ready Player One” od Stevena Spielberga (22 marca 2018).

Czekacie na nowego „Tomb Raidera”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.