20.12.2017 15:38

Kiedy pojawi się trailer filmu o Hanie Solo – „Solo: A Star Wars Story”?

Premiera filmu „Solo: A Star Wars Story” już w maju 2018 roku, a wciąż jeszcze nie pojawił się zwiastun tej produkcji. Kiedy możemy się go spodziewać?

Kiedy pojawi się trailer filmu o Hanie Solo – „Solo: A Star Wars Story”?
foto: kadr z wideo

W kinach szczęśliwie święci triumfy film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, który w niecały tydzień zdążył już zarobić miliony i poróżnić fanów sagi. Jedni są nim zachwyceni, inni wypisują petycję, by usunąć 8. część „Star Wars” z kanonu. Tak czy inaczej, wszyscy prawdziwi fani gwiezdnej sagi, zdążyli już film zobaczyć i teraz czekają na kolejną produkcję spod znaku świetlnych mieczy, który ma pojawić się w maju 2018 roku.

Mowa oczywiście o „Solo: A Star Wars Story”, czyli spin-offie głównej serii, który ma być poświęcony przygodom młodego Hana Solo. Produkcja (jak wszystko co związane z „Gwiezdnymi wojnami”) jest oczywiście gigantycznym przedsięwzięciem, w ramach którego ujawnienie jakiejkolwiek informacji jest częścią wielkiej strategii marketingowej. Tym bardziej dziwi, że wciąż nie pojawił się jeszcze ani zwiastun filmu, ani modny w ostatnim czasie teaser zwiastuna, ani żadne inne materiały promocyjne, mimo że „Solo” ma trafić na ekrany już za niecałe pół roku.

Wyjaśnienia tego dziwnego przypadku należy szukać w jego relacji do filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Nie chodzi tutaj oczywiście o sytuację, w której zwiastun filmu o Hanie Solo mógłby zdradzać cokolwiek widzom, którzy nie widzieli jeszcze „Ostatnich Jedi” (jak miało to miejsce w przypadku trailera „Avegers: Infinity War”, który wstrzymywano, czekając aż wszyscy zainteresowani zdążą obejrzeć film „Thor: Ragnarok”). Przyczyna zdaje się być o wiele bardziej prozaiczna. Szum wokół „Ostatnich Jedi” jest obecnie na najwyższym poziomie i dopóki nie ucichnie, nie ma po prostu sensu przykrywać tego sukcesu zwiastunem kolejnego filmu z tego samego uniwersum.

Wszystko wskazuje więc na to, że promocja filmu o Hanie Solo rozpocznie się najpóźniej w połowie stycznia 2018 roku, kiedy gwiazdy Rey i Kylo Rena już nieco przygasną, a widzowie i wszystkie media przestaną zastanawiać się nad znaczeniem poszczególnych scen z „Ostatnich Jedi” i z niecierpliwością zaczną wyczekiwać kolejnej dawki „Star Wars”. Właśnie wtedy należy spodziewać się pierwszych plakatów, teaserów i ostatecznie trailera filmu „Solo: A Star Wars Story”, którego premiera została zapowiedziana na 25 maja 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Han Solo Solo: A Star Wars Story Star Wars