Kiedy rozgrywa się "Matrix 4"? Keanu Reeves potwierdził domysły fanów

18.09.2020 10:30
Keanu Reeves|undefined Fot. KYDPL KYODO/Associated Press/East News

"Matrix 4" za kilkanaście miesięcy trafi do kin. Na temat fabuły filmu praktycznie nic nie wiadomo, ale Keanu Reeves zdradził, kiedy rozgrywa się jego akcja.

Kiedy ogłoszono, że po latach znowu powrócimy do świata stworzonego w 1999 roku przez siostry Wachowski, wielu fanów było podekscytowanych. "Matrix 4" wciąż jest owiany tajemnicą. Poznaliśmy jedynie obsadę produkcji, ale nadal nie wiadomo, czego będzie dotyczyć fabuła filmu. Keanu Reeves, który ponownie wcieli się w Neo potwierdził jednak domysły fanów na temat chronologii wydarzeń w uniwersum "Matriksa".

"Matrix 4" - kiedy dzieje się akcja filmu?

Gdy Lana Wachowski potwierdziła, że w jej najnowszej produkcji ponownie zobaczymy między innymi Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss, fani zaczęli się zastanawiać, jak traktować tę informację. Czy "Matrix 4" będzie rebootem, kontynuacją, prequelem, czy może alternatywną wersją wydarzeń ukazanych w trzech oryginalnych filmach? W końcu w "Matriksie Rewolucjach" zarówno Neo jak i Trinity ponieśli śmierć.

Przeczytaj także

Okazuje się, że protagoniści powrócą w kontynuacji. Reeves był ostatnio gościem BBC The One Show. Podczas programu aktor zdradził trochę szczegółów na temat fabuły.

Mamy wspaniałą reżyserkę, Lanę Wachowski - autorkę pięknego scenariusza, który jest historią miłosną. To kolejna wersja pewnego rodzaju wezwania do przebudzenia. Bawi... Ma świetną akcję. Wszystko w swoim czasie zostanie ujawnione.

Zapytany o to czy film jest prequelem, aktor potwierdził, kiedy rozgrywa się akcja "Matriksa 4".

Nie, nie, nie, nie, nie. Nie będzie powrotu do przeszłości.

Okazuje się więc, że "Matrix 4" to bezpośrednia kontynuacja trylogii. Niektórzy fani snuli wizję, że zobaczymy przeszłość głównych bohaterów. W tym młodego Morfeusza, w którego ma się wcielić Yahya Abdul-Mateen II. Chociaż nie wykluczone, że w filmie pojawią się jakieś sceny retrospekcji, "Matrix 4" rozegra się po wydarzeniach z ostatniej części, a Neo i Trinity w jakiś sposób zdołają się odrodzić.

Przeczytaj także

"Matrix 4" - kiedy premiera?

Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się za ponad rok. Opóźnienia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że film, który początkowo miał trafić do kin w 2021 roku, finalnie zadebiutuje dopiero rok później. Premiera "Matriksa 4" została zaplanowana na 1 kwietnia 2022 roku. Oprócz Reevesa i Moss w filmie wystąpią Jada Pinkett Smith, Priyanka Chopra, Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff i Jessica Henwick.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Agent Smith początkowo miał pojawić się w "Matriksie 4". Czemu tak się nie stanie?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.