Kiedy rozgrywa się akcja „Zakonnicy”? Nowa zapowiedź osadziła w czasie nowy horror w uniwersum „Obecności”

Sergiusz Kurczuk
27.08.2018 13:37
Kiedy rozgrywa się akcja „Zakonnicy”? Nowa zapowiedź osadziła w czasie nowy horror w uniwersum „Obecności” Fot. kadr z filmu Obecność 2

Horror „Zakonnica” toczy się w tym samym świecie co serie „Obecność” i „Annabelle”. Kiedy rozgrywa się opowieść o przerażającym duchu w habicie? 

W ciągu ostatnich 10 lat kino komercyjne zyskało zupełnie nowe oblicze. Wiele powstających produkcji to kolejne części dobrze znanych serii. Dzięki temu filmy coraz bardziej zaczynają przypominać monumentalne seriale. Science fiction ma „Gwiezdne Wojny” i „Star Treka”. Przygody superbohaterów DC i Marvela rozgrywają się w DCEU i MCU (bohaterowie Domu Pomysłów doczekali się 3 odrębnych kinowych uniwersów). Czemu więc kino grozy nie miałoby pójść w podobnym kierunku? To pytanie zadali sobie twórcy serii „Obecność”. Od premiery 1. części horroru powstały rozgałęzienia w postaci spin-offów „Annabelle” i „Zakonnicy”. Dla widzów, którzy nie są zaznajomieni z uniwersum „Obecności”, stworzono specjalny materiał wideo, osadzający opowieść o przerażającym duchu z rumuńskiego klasztoru na osi czasowej horrorowego świata. 

„Zakonnica” - kiedy toczy się akcja spin-offa „Obecności”?

Eksperci od marketingu „Zakonnicy” robią naprawdę dobrą robotę. Jeden z teaserów horroru okazał się tak straszny, że serwis YouTube zdecydował się ściągnąć go z oficjalnego obiegu. Co z tego, że kilkusekundowa zapowiedź, która była typowym jump scarem? Ważne, że zadziała i wygenerowała szum wokół filmu. Tym razem zdecydowano się promować „Zakonnicę” w spokojniejszy sposób, jednocześnie robiąc ukłon w stronę fanów „Obecności” i „Annabelle”. W tym celu powstał krótki materiał, który osadza film Corina Hardy'ego na osi czasu całego świata stworzonego przez Jamesa Wana. 

Uważni widzowie na pewno domyślili się, że duch, który zadebiutował w „Obecności 2”, ma genezę sięgające nawet dalej niż losy nawiedzonej lalki. Okazuje się, że akcja „Zakonnicy” toczy się w roku 1952, czyli 3 lata przed powstaniem opętanej zabawki, które ukazano w 2. części jej historii. Pierwsza część opowieści o Annabelle dzieje się natomiast w 1970 roku, czyli kilka miesięcy przed wydarzeniami z „Obecności”. Druga część filmu rozgrywa się 7 lat później.

„Zakonnica” nie tylko przeniesie fanów uniwersum w przeszłość, ale również ukaże zupełnie nowe miejsce. Tytułowy stwór pochodzi bowiem z Rumunii i to tam zostanie wysłany egzorcysta, który zmierzy się ze złem czającym się w klasztorze. Jak wyglądały narodziny ducha w habicie? Zobaczymy już 7 września 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.