Kiedy zacząć oglądać filmy Marvela, żeby odświeżyć sobie losy superbohaterów przed premierą "Avengers: Endgame"?

Sergiusz Kurczuk
03.04.2019 14:27
Kiedy zacząć oglądać filmy Marvela, żeby odświeżyć sobie losy superbohaterów przed premierą "Avengers: Endgame"? Fot. materiały promocyjne

Premiera "Avengers: Endgame" już niedługo. W związku z tym fani, którzy chcą sobie odświeżyć losy superbohaterów MCU, powinni zacząć nadrabiać poprzednie filmy Marvela.

Kiedy w 2008 roku zadebiutował "Iron Man", nikt nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu Marvel Studios. 10 lat później fani byli już po seansach ponad 20 produkcji o superbohaterach Marvela, na których zdążyło się wychować całe pokolenie widzów. Już za kilka tygodni na ekrany kin wejdzie film "Avengers: Endgame". Jeśli macie ochotę na odświeżenie sobie przygód wszystkich herosów MCU, powinniście zacząć nadrabiać produkcje Marvel Studios.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" - kiedy zacząć oglądać ponownie filmy Marvela?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jak wiernymi fanami Marvela jesteście. Łącznie wszystkie produkcje, które ukazały się do tej pory, trwają dokładnie 59 godzin i 7 minut, co oznacza, że na prawdziwy maraton filmów Marvel Studios potrzebujemy wiadra kawy oraz dwóch i pół dnia, które można poświęcić na seanse. Chociaż jest to raczej zadanie trudne do wykonania, na portalu Fandango pojawiła się zachęta do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Aby pomóc ochotnikom, przygotowano nawet specjalną rozpiskę, w której uporządkowano wszystkie 22 produkcje pod względem chronologii ich wydawania.

Filmy Marvela Fot. foto: materiały promocyjne

Jeśli podejmiecie się wyzwania, musicie wystartować 22 kwietnia 2019 roku. Godzinę należy dopasować tak, by seans "Kapitan Marvel" zakończyć tuż przed projekcją "Avengers: Endgame".

Druga opcja jest dla osób, które wolą mniej wymagające zadania i nie mogą poświęcić trzech dni na bezustanne oglądanie filmów. Jeśli więc zamierzacie pochłonąć dwa filmy dziennie, powinniście zacząć 11 kwietnia 2019 roku.

Można też oglądać produkcje Marvel Studios w jeszcze mniejszych dawkach. Jeżeli zależy Wam na wyrobieniu się do premiery "Avengers: Endgame", musicie zacząć od "Iron Mana" (lub "Kapitana Ameryki: Pierwszego starcia" - w zależności od wybranej chronologii filmów) 3 kwietnia 2019 roku.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Powyższe daty wynikają z prostego faktu - oficjalna polska premiera "Avengers: Endgame" odbędzie się 25 kwietnia 2019 roku. Jeśli jednak jesteście szczęśliwcami, którym udało się kupić bilety przedpremierowe, odejmijcie sobie jeden dzień. Oczywiście nie wszyscy muszą udać się na premierę produkcji, ale tego typu taktyka jest pomocna dla wszystkich osób, bojących się spoilerów.

>>Zobacz też: Kiedy zacząć ponowne oglądanie "Gry o tron", żeby wyrobić się przed premierą 8. sezonu?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.