29.10.2019 13:31

Kiedy zobaczymy kolejny film Marvela na miarę "Avengers: Endgame"?

Film "Avengers: Endgame" to największy crossover w historii kina. Jedna z producentek zdradziła, kiedy zobaczymy kolejne widowisko Marvela o takim rozmachu.

Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

W 2008 roku zadebiutował pierwszy film Marvel Studios. Mowa oczywiście o "Iron Manie", którego sukces sprawił, że w kolejnych latach kinowe uniwersum Domu Pomysłów rosło w siłę. Jednak wszystko ma swoją kulminację, która prowadzi do końca. I tak właśnie było w przypadku historii, na którą składają się 23 filmy czyli tak zwana "Infinity Saga". Kiedy ponownie zobaczymy podobne zwieńczenie? 

Filmy Marvela - crossover pokrokju "Avengers: Endgame" dopiero za 10 lat?

Film "Avengers: Endgame" był wielopoziomowym podsumowaniem ostatnich 10 lat MCU. W produkcji braci Russo domknięto wiele wątków, odniesiono się prawie do każdego tytułu i pożegnano z kilkoma czołowymi bohaterami, jednocześnie kreśląc świetlaną przyszłość nowym herosom. "Spider-Man: Far From Home" był z kolei epilogiem "Infinity Saga", który uporządkował świat przedstawiony, po uratowaniu go przed Thanosem

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Kto zastąpi Thanosa w filmach Marvela?

Przed superbohaterami Marvela stoi więc zupełnie nowy rozdział, którego pierwsze strony w postaci "Black Widow" i "Eternals" pomału widać już na horyzoncie. Twórcy przygotowują grunt pod kolejną spektakularną historię, w którą prawdopodobnie będą zaangażowani nie tylko członkowie Avengers, ale również Fantastic Four i X-Men. Zanim jednak zobaczymy kolejny zapierający dech w piersiach crossover, będziemy musieli poczekać kilka lat. Tak twierdzi Trinh Tran - producentka filmowa związana z Marvel Studios, która rozmawiała na ten temat z serwisem Cinema Blend. 

"

Ponad 10 lat temu marzyliśmy, żeby dojść do poziomu takich filmów jak "Infinity War" czy "Endgame". Oczywiście na samym początku, nie wiedzieliśmy, w którym kierunku pójdziemy, ale to niesamowite, że udało nam się to osiągnąć. Nie zdziwiłabym się, gdybyśmy zrobili kolejny krok milowy w ciągu najbliższych 10 lat. Myślę, że naszym marzeniem jest kontynuacja, tego co robimy, by rozbudowywać powiązaną ze sobą tkankę, którą już mamy. Teraz dzięki naszym serialom na Disney+ i podróżom postaci po tym świecie, temu jak poprowadzą go w przyszłość, dzięki nowym seriom, historiom, prawom autorskim i ich połączeniu z resztą MCU byłoby niesamowicie zrobić coś takiego znowu 10 lat później.  "

Żeby zakończyć historię o Kamieniach Nieskończoności, twórcy Marvel Studios potrzebowali 10 lat ciężkiej pracy. Tran uważa, że na zwieńczenie kolejnej sagi, również potrzeba będzie mniej więcej dekadę. Oczywiście nie są to żadne oficjalne oświadczenia całego Marvel Studios, ale tego typu obrót spraw był do przewidzenia. Być może nowy rozdział uda się ukończyć szybciej, w końcu zwiększono finanse i ilośc produkcji MCU, które powstają w ciągu roku. Z drugiej strony większa ilośc postaci i wątków, może tylko rozciągnąć proces w czasie. 

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Chris Evans ponownie w roli Kapitana Ameryki? Gwiazdor ma powrócić w jednym z seriali Marvela

"Black Widow" i "Eternals" - kiedy premiera?

W roku 2020 zobaczymy tylko dwa filmy Marvel Studios. Fazę Czwartą rozpocznie "Black Widow". Solowe przygody Natashy Romanoff trafią na ekrany kin 1 maja 2020 roku. Kilka miesięcy później zadebiutuje nowa seria opowiadająca o kosmicznych superbohaterach. "Eternals" zobaczymy 6 listopada 2020 roku.

Wonder Woman
Wonder Woman
Przeczytaj także Filmy Marvela i DC na 2020 rok. Które produkcje zobaczymy w przyszłym roku?

Za kilka miesięcy zadebiutują też pierwsze seriale Marvela na Disney+ - między innymi "Loki" i "Falcon and the Winter Soldier". Daty seriali tych produkcji nie zostały jeszcze potwierdzone. Rozpiska filmów i seriali Marvela sięga roku 2024, w którym prawdopodobnie zakończy się Faza Piąta. 

kadr z filmu Spider-Man: Far From Home
kadr z filmu Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Spider-Man w MCU: jaka przyszłość czeka filmowego herosa po 3. części filmu?

Zobacz też: "Deadpool 3" trafi do kin szybciej, niż się wszyscy spodziewają? 

Tagi: News Marvel Avengers 4