Kim jest Peter z „Deadpoola 2”?

Sergiusz Kurczuk
20.04.2018 14:56
Peter (Deadpool 2)|undefined Fot. kadr z filmu Deadpool 2

W ostatnim zwiastunie „Deadpoola 2” pojawiła się nowa postać - Peter. Kim jest bohater wyglądający jak zwyczajny facet?

„Deadpool 2” zaskakuje z każdym kolejnym zwiastunem. Wiadomo już, że Wade powoła do życia superdrużynę o kryptonimie X-Force. W jej skład wejdą Domino, Shatterstar, Bedlam, Surge oraz prawdopodobnie Zeitgeist. Pod koniec ostatniego trailera pojawia się kolejny członek grupy - mężczyzna o imieniu Peter. Mimo że nie ma żadnych nadzwyczajnych umiejętności, Deadpool werbuje go do X-Force, a po chwili widzimy, że wąsaty najemnik beztrosko skacze ze spadochronem. Z miejsca podbił serca fanów „Deadpoola”. Kim jest tajemniczy mężczyzna?

„Deadpool 2” - kim jest Peter?

Okazuje się, że twórcy filmu wychodzą widzom naprzeciw widzom. Okazuje się, że od 24 marca 2018 roku Peter prowadzi swój profil na Twitterze. Możemy z niego wnioskować, że mężczyzna jest typowym miłym panem z wąsem. Nazwisko członka X-Force zaczyna się na literę „W”, ma żonę Susan, jest pszczelarzem i nie lubi narkotyków. Lubi natomiast stare seriale pokroju „Przyjaciół” i „Frasiera” oraz kocha samurajów. Ostatnie z zainteresowań sugeruje, dlaczego Peter zdecydował dołączyć się do bandy wykolejeńców. 

.National Geographic! Widzieliście to?? Nie ma opcji, że jest prawdziwe. #photoshop

Patrzcie na tego samuraja! Przed chwilą znalazłem go w necie.

Zawsze chciałem prowadzić styl życia samuraja. Czy trzeba mieć pozwolenie na miecz? Czy każdy może go nosić?

Rano zważyłem swoją dłoń. Dokładnie jeden funt!

Próbuję zrobić Rocky'ego Balboę z klocków Lego. To trudne. Nie wiem, od czego zacząć.

Czy patrzyliście kiedyś na odbicie własnej twarzy do góry nogami? Ha, mój wąs wygląda jak monobrew!

Mój wujek Dimitri zmienił swoje imię na „Pan Lodziarz”. Nie wiedziałem dlaczego, dopóki nie nadeszła pora na opuszczenie restauracji #módlciesięzaniego #ohyda

Oto moje zdjęcie z Mikołajem, kiedy byłem małym chłopcem. Jego broda pachniała jak świeżo malowane Sny. A tak w ogóle to jego prawdziwe ręce. 

Dziś wielki dzień inspekcji ula. Nie mogę się doczekać, żeby to polizać!

Spędziłem popołudnie, ćwicząc X-forcowanie. Ci kolesie są naprawdę dobrzy. NAPRAWDĘ dobrzy. Muszę popracować nad cardio. 

Trzeba przyznać, że marketingowcy zajmujący się drugą częścią „Deadpoola” zrobili kawał dobrej roboty.

„Deadpool 2” - czy Peter to Bob, agent Hydry?

Pojawiły się jednak domysły, że Peter może pełnić podobną funkcję, co komiksowy druh Deadpoola - Bob, agent Hydry, który zresztą zaliczył występ gościnny w pierwszej części. 

Bob Dobalina zadebiutował w 38. numerze „Cable & Deadpool” z 2007 roku. Chociaż pracuje dla złowrogiej organizacji, w gruncie rzeczy nie jest złym kolesiem. Trochę gapowaty przyjaciel Deadpoola niejednokrotnie pomagał mu w kilku akcjach. Wielu fanów widzi w Peterze odbicie Boba.

49 Fot. foto: kadr z komiksu Deadpool vol. 2 #49

Wytwórnia 20th Century Fox nie mogła legalnie użyć postaci należącej do Hydry, ponieważ prawa do postaci związanymi organizacją posiada Marvel Studios. W ten sposób twórcy filmu mieliby więc obejść wymogi prawne, by móc umieścić w sequelu postać znaną z komiksów. 

Należy jednak pamiętać, że w życiu filmowego Deadpoola występują sojusznicy, którzy nie są obdarzeni żadnymi mocami - barman Weasel, współlokatorka Blind Al oraz taksówkarz Dopinder. Te postacie również pojawią się w „Deadpoolu 2”. Zobaczymy je już 18 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.