20.04.2018 14:56

Kim jest Peter z „Deadpoola 2”?

W ostatnim zwiastunie „Deadpoola 2” pojawiła się nowa postać - Peter. Kim jest bohater wyglądający jak zwyczajny facet?

Peter (Deadpool 2)
foto: kadr z filmu Deadpool 2

„Deadpool 2” zaskakuje z każdym kolejnym zwiastunem. Wiadomo już, że Wade powoła do życia superdrużynę o kryptonimie X-Force. W jej skład wejdą Domino, Shatterstar, Bedlam, Surge oraz prawdopodobnie Zeitgeist. Pod koniec ostatniego trailera pojawia się kolejny członek grupy - mężczyzna o imieniu Peter. Mimo że nie ma żadnych nadzwyczajnych umiejętności, Deadpool werbuje go do X-Force, a po chwili widzimy, że wąsaty najemnik beztrosko skacze ze spadochronem. Z miejsca podbił serca fanów „Deadpoola”. Kim jest tajemniczy mężczyzna?

„Deadpool 2” - kim jest Peter?

Okazuje się, że twórcy filmu wychodzą widzom naprzeciw widzom. Okazuje się, że od 24 marca 2018 roku Peter prowadzi swój profil na Twitterze. Możemy z niego wnioskować, że mężczyzna jest typowym miłym panem z wąsem. Nazwisko członka X-Force zaczyna się na literę „W”, ma żonę Susan, jest pszczelarzem i nie lubi narkotyków. Lubi natomiast stare seriale pokroju „Przyjaciół” i „Frasiera” oraz kocha samurajów. Ostatnie z zainteresowań sugeruje, dlaczego Peter zdecydował dołączyć się do bandy wykolejeńców. 

"

.National Geographic! Widzieliście to?? Nie ma opcji, że jest prawdziwe. #photoshop "

"

Patrzcie na tego samuraja! Przed chwilą znalazłem go w necie. "

"

Zawsze chciałem prowadzić styl życia samuraja. Czy trzeba mieć pozwolenie na miecz? Czy każdy może go nosić? "

"

Rano zważyłem swoją dłoń. Dokładnie jeden funt! "

"

Próbuję zrobić Rocky'ego Balboę z klocków Lego. To trudne. Nie wiem, od czego zacząć. "

"

Czy patrzyliście kiedyś na odbicie własnej twarzy do góry nogami? Ha, mój wąs wygląda jak monobrew! "

"

Mój wujek Dimitri zmienił swoje imię na „Pan Lodziarz”. Nie wiedziałem dlaczego, dopóki nie nadeszła pora na opuszczenie restauracji #módlciesięzaniego #ohyda "

"

Oto moje zdjęcie z Mikołajem, kiedy byłem małym chłopcem. Jego broda pachniała jak świeżo malowane Sny. A tak w ogóle to jego prawdziwe ręce.  "

"

Dziś wielki dzień inspekcji ula. Nie mogę się doczekać, żeby to polizać! "

"

Spędziłem popołudnie, ćwicząc X-forcowanie. Ci kolesie są naprawdę dobrzy. NAPRAWDĘ dobrzy. Muszę popracować nad cardio.  "

Trzeba przyznać, że marketingowcy zajmujący się drugą częścią „Deadpoola” zrobili kawał dobrej roboty.

„Deadpool 2” - czy Peter to Bob, agent Hydry?

Pojawiły się jednak domysły, że Peter może pełnić podobną funkcję, co komiksowy druh Deadpoola - Bob, agent Hydry, który zresztą zaliczył występ gościnny w pierwszej części. 

Bob Dobalina zadebiutował w 38. numerze „Cable & Deadpool” z 2007 roku. Chociaż pracuje dla złowrogiej organizacji, w gruncie rzeczy nie jest złym kolesiem. Trochę gapowaty przyjaciel Deadpoola niejednokrotnie pomagał mu w kilku akcjach. Wielu fanów widzi w Peterze odbicie Boba.

Deadpool vol. 2 #49

Wytwórnia 20th Century Fox nie mogła legalnie użyć postaci należącej do Hydry, ponieważ prawa do postaci związanymi organizacją posiada Marvel Studios. W ten sposób twórcy filmu mieliby więc obejść wymogi prawne, by móc umieścić w sequelu postać znaną z komiksów. 

Należy jednak pamiętać, że w życiu filmowego Deadpoola występują sojusznicy, którzy nie są obdarzeni żadnymi mocami - barman Weasel, współlokatorka Blind Al oraz taksówkarz Dopinder. Te postacie również pojawią się w „Deadpoolu 2”. Zobaczymy je już 18 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Deadpool Marvel Ryan Reynolds Marvel Comics