10.03.2020 08:54

Kim jest Taskmaster? Czy gwiazda "Black Widow" zaspoilerowała tożsamość nowego złoczyńcy Marvela?

Marvel Studios zaprezentowało nowy zwiastun filmu "Black Widow". Z tej okazji jeden z aktorów napisał na Twitterze post, który można potraktować, jako spoiler. Chodzi o tożsamość Taskmastera. 

Black Widow
foto: materiały prasowe/Marvel Studios

Chociaż Black Widow zginęła w "Avengers: Endgame", już za kilka tygodni powróci w filmie o jej solowych przygodach. W rolę główną ponownie wcieli się Scarlett Johansson, która zmierzy się z nowym przeciwnikiem. W sieci opublikowano nowy zwiastun produkcji. W związku z tym jeden z aktorów na Twitterze post, który może wpływać na odbiór fabuły filmu. 

"Black Widow" - kim jest Taskmaster?

Od pierwszego zwiastuna nowego filmu Marvela nie wiadomo, kim jest tajemniczy zamaskowany antagonista. Trzeci nic nie zmienił w tej kwestii. Tożsamość Taskmastera wciąż pozostała nieznana. Ale czy na pewno?

Foto: materiały prasowe Marvel Studios
Foto: materiały prasowe Marvel Studios
Przeczytaj także "Black Widow" - Natasha Romanoff u boku familii w finałowym zwiastunie filmu Marvela

Na Twitterze jednego z aktorów, który wystąpi w "Black Widow" - znanego z "Opowieści podręcznej" - O. T. Fagbenle'a, pojawił się wpis, który może potwierdzać jedną z teorii fanów. Wielu widzów  od dawna podejrzewało, że to właśnie Fagbenle zagra Taskmastera. Jeden z hasztagów użytych przez aktora został odczytany jednoznacznie. 

#TM ma zdaniem fanów wskazywać, że Fagbenle rzeczywiście zagra w Taskmastera. Na razie twórcy potwierdzili jedynie, że aktor wcieli się w Ricka Masona. Według niezweryfikowanych informacji postać ma być byłym agentem S.H.I.E.L.D., więc teoretycznie idealnie pasuje do historii komiksowego pierwowzoru złoczyńcy. Zwiastuny potwierdziły, że filmowa postać podobnie jak papierowy odpowiednik będzie nosił maskę inspirowaną czaszką oraz zaprezentuje moce, pozwalające mu na odtworzenie stylu walki osoby, którą wcześniej widział w akcji. Główna bohaterka będzie więc musiała się zmierzyć z osobą, która potrafi walczyć jak członkowie Avengers

Faza 4 Marvel Studios
Faza 4 Marvel Studios
Przeczytaj także Rosyjski Kapitan Ameryka, zła żeńska wersja Iron Mana i kosmiczny Avenger. Kim są bohaterowie nadchodzących filmów Marvela?

Czy O. T. Fagbenle rzeczywiście wcieli się w Taskmastera?

"Black Widow" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Cate Shortland trafi na ekrany kin już 1 maja 2020 roku. Oprócz Johnasson i Fagbenle'a w filmie zobaczymy nominowane do Oscarów aktorki - Rachel Weisz i Florence Pugh. Towarzyszyć im będzie ulubieniec widzów "Stranger Things" David Harbour, który pojawi się w roli sympatycznego Red Guardiana. W filmie wystąpi również William Hurt. 

Black Widow
Black Widow
Przeczytaj także "Black Widow": gwiazda kolejnej produkcji Marvela zdradziła, jak będzie wyglądał film

Zobacz też: "Black Widow": Robert Downey Jr. ponownie w roli Iron Mana

Tagi: Scarlett Johansson Marvel Czarna Wdowa Film