11.05.2018 11:09

Kim jest niewidzialny członek X-Force z „Deadpoola 2”?

W materiałach promocyjnych filmu „Deadpool 2” można zauważyć niewidzialnego bohatera, w którego według plotek ma się wcielić Brad Pitt. Kim jest nieuchwytny członek X-Force?

Deadpool 2
foto: kadr z filmu Deadpool 2

„Deadpool 2” nadciąga wielkimi krokami. Oprócz wygadanego najemnika, w którego ponownie wcieli się Ryan Reynolds, zobaczymy zupełnie nowe postacie takie jak Cable, Domino, Peter W., Zeitgeist, Bedlam, Surge czy Shatterstar. Pokrótce opisaliśmy już tych bohaterów, szczególnie przyglądając się wąsatemu Peterowi. Łatwo jednak przeoczyć jeszcze jednego członka X-Force, a wszystko dlatego, że jest... niewidzialny. Kim jest ta postać?

„Deadpool 2” - kim jest niewidzialny członek X-Force?

Niewidzialny bohater został zaprezentowany już w drugim zwiastunie filmu. Deadpool zbiera drużynę, by wypełnić swoją misję. Oprócz wymienionych powyżej postaci do grupy dołącza również najemnik o niezwykłych mocach - jest niewidzialny. Możemy go jednak dostrzec dzięki spadochronowi, który nosi. Po raz pierwszy pojawia się we fragmencie sceny na pokładzie samolotu X-Force. Bohater siedzi pomiędzy Domino (Zazie Beetz) i Zeitgeistem (Bill Skarsgård).

Deadpool 2

Mogłoby się wydawać, że to zapasowy spadochron, który ktoś położył na siedzeniu samolotu. Jednak w finałowym trailerze widzimy, jak cała drużyna skacze z pokładu maszyny. Po prawej stronie spadającego Deadpoola możemy zauważyć, że wśród postaci znajduje się również wspomniany wcześniej spadochron. 

Deadpool 2

Hipotezę o niewidzialnej postaci potwierdza ostatni plakat filmu, na którym widzimy wszystkich głównych bohaterów Po prawej stronie, tuż pod Surge (Shioli Kutsuna) widnieje spadochron ewidentnie noszony przez kogoś, kto jest niewidzialny. Swoją drogą, czy to oznacza, że postać chodzi nago?

Deadpool 2 plakat

Przeczesując składy wszystkich wcieleń komiksowej grupy X-Force, do głowy przychodzi tylko jeden bohater, który może pojawić się w filmie. To Vanisher - mutant, który po raz pierwszy pojawił się w 2. numerze komiksu „X-Men” z 1963 roku jako przeciwnik tytułowej supergrupy. Na przestrzeni lat przeszedł przemianę i dołączył do X-Force Wolverine'a. Co prawda komiksowa postać nie potrafi stawać się niewidzialna, ale również umie znikać, na co zresztą wskazuje pseudonim. Telford Porter potrafi bowiem się teleportować, więc jest cennym nabytkiem w grupie mutantów do zadań specjalnych. 

X-Force vol 3. #21

„Deadpool 2” - czy w Vanishera wcieli się Brad Pitt?

Twórcy od jakiegoś czasu zapowiadają, że widzowie zobaczą w filmie zaskakujący występ gościnny. Pojawiły się domysły, że chodzi o kolejną komiksową postać związaną z X-Men. Największą popularnością cieszy się hipoteza, że będzie to Juggernaut. Jednak pojawiły się plotki, że w filmie ma wystąpić Brad Pitt. Według doniesień gwiazdor ma się pojawić na ułamek sekundy w momencie, kiedy niewidzialny członek X-Force pokaże swoje prawdziwe oblicze. Czy to możliwe? Czemu nie! W pierwszej części pojawiło się przecież zabawne cameo Hugh Jackamana.

To nie byłoby pierwsze zaangażowanie gwiazdy w promocję „Deadpoola 2”. W spotach reklamujących sequel wystąpili już Celine Dion i David Beckham. Czy Brad Pitt naprawdę wcieli się w tajemniczą postać? Dowiemy się już 18 maja 2018 roku, kiedy film wejdzie do kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: X-Men Deadpool Brad Pitt Marvel