Kim są Symbioty, które pojawią się w filmie „Venom”?

Sergiusz Kurczuk
01.08.2018 14:52
Kim są Symbioty, które pojawią się w filmie „Venom”? Fot. kadr z filmu Venom

W filmie „Venom” oprócz tytułowego kosmicznego pasożyta pojawią się inne Symbioty. Kim są przeciwnicy Venoma? 

31 lipca 2018 roku studio Sony zaprezentowało 3. zwiastun „Venoma”. Fani postaci mogli nie tylko zobaczyć alter ego Eddiego Brocka w pełnej okazałości, ale również przekonać się, z kim zmierzy się tytułowy antybohater. Twórcy filmu od dawna zapowiadają, że produkcja po części będzie adaptacją słynnego komiksu „Lethal Protector”. Na jego kartach Venom z wroga Spider-Mana zmienił się w postać nadal działającą bardzo brutalnie, ale walczącą ze złem. Tom Hardy wcieli się więc mimo wszystko w postać pozytywną. Kim będą przeciwnicy, z którymi się zmierzy?

„Venom” - kto będzie przeciwnikiem Symbiota?

Każdy, kto chociaż trochę zna historię Venoma, wie, że oprócz Spider-Mana jego największym wrogiem jest inny Symbiot - Carnage. Fani od dawna chcą zobaczyć tę postać na dużym ekranie. Pojawiły się plotki, że Carnage wystąpi w „Venomie” i wcieli się w niego Woody Harrelson. Żaden ze zwiastunów nie wspomina jednak o psychopatycznym Symbiocie. Pojawiają się za to inne pomioty Venoma, dobrze znane wszystkim czytelnikom „Lethal Protector”.

5 Fot. foto: kadr z komiksu Lethal Protector #5

W komiksie podobnie jak w filmie pojawia się organizacja o nazwie Life Foundation. Komiksowa wersja miała za zadanie powołać do życia superistoty, które pilnowałby porządku w utopistycznym świecie budowanym przez prezesa fundacji Carltone'a Drake'a. W komiksach organizacja chwyta Venoma, by na podstawie jego DNA stworzyć organizmy podobne do niego. W ten sposób powstaje 5 Symbiotów, z którymi finalnie walczy Venom.

„Venom” - kim są Riot, Scream, Phage, Agony i Lasher?

W filmie motywy Life Foundation nie są na razie znane, ale ze zwiastunów wynika, że grany przez Riza Ahmeda Drake, będzie miał podobne ambicje, co papierowy odpowiednik. Zapowiedzi sugerują, że w laboratoriach  organizacji zostaną powołane do życia kolejne Symbioty, które poważnie zajdą za skórę Venomowi. Nie do końca jednak jasne jest pochodzenie filmowego Venoma. Czy podobnie jak w komikach, Symbiot będzie pochodził z kosmosu i Brock stanie się jego nosicielem przez przypadek? Czy może stwór jest jednym z „dzieł” Life Foundation, które chcąc uciec, zwiąże się z organizmem szukającego materiału na kolejny artykuł Eddiego? 

Venom Fot. foto: kadr z filmu Venom

W każdym razie 5 stworzonych przez Drake'a Symbiotów to Riot, Scream, Phage, Agony i Lasher. W 3. zwiastunie „Venoma” zaprezentowano w końcu przeciwników Brocka albo przynajmniej ich część. W pełnej krasie mogliśmy zobaczyć Riota, którego nosicielem jest Drake.

Venom Fot. foto: kadr z filmu Venom

Pojawia się też kobieta o mocach Symbiotów. Sądząc po kolorze jej włosów, prawdopodobnie jest to Agony.

Venom Fot. foto: kadr z filmu Venom

Widzimy też mężczyznę, którego pochłania bezkształtna masa. Wcześniejsze ujęcie przedstawiające pomarańczowego Symbiota sugeruje, że to Phage.

Venom Fot. foto: kadr z filmu Venom

Jeśli twórcy będą wierni komiksom, powinniśmy zobaczyć jeszcze dwa pasożyty - Scream i Lashera. Całkiem możliwe, że w filmie dojdzie do połączenia tworów Life Foundation w jednego potężnego Symbiota, który w komiksach nazywał się Hybrid. 

Każdy z Symbiotów miał moce przypominające umiejętności Venoma, które z kolei były oparte na zdolnościach Spider-Mana. Film, chociaż teoretycznie jest spin-offem przygód Ścianołaza, nie będzie powiązany z historią Petera Parkera. Geneza powstania Venoma będzie się więc różniła od komiksowego originu. Stąd u filmowego Venoma brak białego symbolu pająka na klatce piersiowej. Każdy z pomiotów Venoma charakteryzował się umiejętnością tworzenia niepowtarzalnej broni ze swojego płynnego ciała. Podobnie będzie w filmie, co widać w zwiastunie, kiedy Riot zamienia swoje ramiona w wielkie topory, a Agony strzela z ciała śmiertelnymi ostrzami. 

W jakim stopniu film w reżyserii Rubena Fleischera pokryje się z historią znaną z komiksów? Dowiemy się 5 października 2018 roku, kiedy „Venom” wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.