17.11.2016 13:32

King Kong na Wyspie Czaszki w zwiastunie filmu

Gigantyczna małpa powraca na ekrany. Zobaczymy ją w filmie „Kong: Wyspa Czaszki”. Możemy się już zapoznać z kolejnym zwiastunem dzieła.

King Kong na Wyspie Czaszki w zwiastunie filmu
foto: kadr z wideo

King Kong pojawił się już wielokrotnie na wielkim ekranie. W sumie dostał osiem poświęconych sobie filmów. Ostatnim z nich był „King Kong” z 2005 roku w reżyserii Petera Jacksona. Monstrum raz jeszcze nawiedzi kina za sprawą dzieła Jordana Vogta-Robertsa, które zawita do Polski 10 marca 2017 roku.

„Kong: Wyspa Czaszki” ma być utrzymane w klimacie „Godzilli” z 2014 roku. Twórcom zależy, żeby pokazać ogromnego potwora w skali jakiej jeszcze w historii kina nie było. Wcześniej udostępniono plakat filmu, który potraktowany światłem ultrafioletowym okazywał się być pokryty notatkami autorstwa tajnej organizacji Monarch, która pojawiła się już w wspomnianym obrazie Garetha Edwardsa. Mogliśmy m.in. przeczytać:

"

Jego paszcza to ogień, jego ryk to fala powodziowa, jego oddech to śmierć. Enlil uczynił go strażnikiem Cedrowego Lasu, by odstraszyć śmiertelników, którzy odważą się tam zawitać. Ale kto by tam zawitał? "

„Kong: Wyspa Czaszki” to też wprowadzenie do spotkania w przyszłości w tym samym filmie King Konga i Godzilli.

W obsadzie nadchodzącego obraz znaleźli się Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Brie Larson, John Goodman, Jing Tian, Corey Hawkins, Jason Mitchell, John Ortiz, Shea Whigham oraz Toby Kebbell. Scenariusz filmu napisali John Gatins i Max Borenstein.

Zobaczcie zwiastun filmu „Kong: Wyspa Czaszki”:

Fabuła obrazu Jordana Vogta-Robertsa osadzona jest w latach 70. XX wieku na wyspie, na którą wyrusza grupa odkrywców. Tam też napotykają jej obrońcę, Konga.

Co Tom Hiddleston ma do powiedzenia na temat postaci King Konga, jak i samego dzieła?

"

King Kong to postać, która zadebiutowała w kinie blisko 100 lat temu. Powróci w zupełnie nowej inkarnacji i koncepcji. Takiego go jeszcze nie widzieliście na ekranie. Podróżnicy wybierają się na niezbadaną wyspę i odkrywają, że nic nie jest takie, jak się z początku wydawało - są tam m.in. pozostałości po mitycznych stworzeniach. Gram kapitana Jamesa Conrada - rozumie on naturę i prawa rządzące dżunglą, co jest niezwykle przydatną umiejętnością. Mamy bardzo ciekawą obsadę, każdy wprowadza coś nowego i unikatowego. "

Producentami nowego dzieła będą John Jashni oraz Thomas Tull i Mary Parent. Studio Legendary obiecało, że ma zamiar uszanować oryginalnego „King Konga” i właśnie dlatego umieści „Wyspę Czaszki” w zupełnie nowej, odrębnej linii czasowej.

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny