Kino pokazało zwiastuny horrorów przed filmem "Świnka Peppa". Widzowie byli oburzeni

Kamil Kacperski
10.04.2019 17:48
Kino pokazało zwiastuny horrorów przed filmem "Świnka Peppa". Widzowie byli oburzeni Fot. kadr z wideo

Jak podaje BBC News, kino Empire w Ipswitch dopuściło się pewnego niedociągnięcia podczas emisji filmu "Peppa Pig: Festival of Fun" - pokazano bowiem zwiastuny horrorów.

W kinie Empire w Ipswitch w poprzedni weekend (6-7 kwietnia 2019 roku) odbył się pokaz filmu o Śwince Peppie. Wszystko przebiegało bez problemu, aż w końcu na ekranie zaczęły pojawiać się zwiastuny. Niestety, wśród nich znalazły się materiały promujące film "Ma" z Olivią Spencer - w zwiastunie produkcji pojawia się morderstwo, przemoc na tle seksualnym, a także potrącenie samochodem. 

Kino pokazało zwiastuny horrorów przed filmem o Śwince Peppie

Drugim ze zwiastunów pokazanych przez kino Empire był materiał promujący horror "Brightburn", którego producentem jest James Gunn. Fabuła horroru opowiada o hipotetycznej sytuacji typu: "A co by było, gdyby Superman okazał się złoczyńcą?". Właśnie to widzimy na ekranach podczas seansu nadchodzącego filmu o superbohaterze, który zamiast pomagać ludzkości, zaczyna ją mordować. A tak prezentuje się zwiastun "filmu o złym Supermanie":

A tak wygląda wspomniany film "Ma" z Olivią Spencer. Uważajcie, klip jest naprawdę ostry i zdecydowanie nie nadaje się do oglądania w pracy:

Jak widzicie, zwiastuny filmów mogą przerazić nawet osoby dorosłe - takiego zdania jest Charlie Jones, która zabrała na film dwójkę swoich dzieci. Wśród nich była dwulatka o imieniu Annie, której nie spodobały się materiały pokazane przez kino. W wywiadzie dla BBC News powiedziała, że próbowała w jakiś sposób uchronić dziecko przed zwiastunami:

Myślałem, że Annie będzie śpiewała i tańczyła, kiedy będzie w filmie na filmie o Peppie. Niestety nie wyszło - starałam się zakryć jej oczy podczas zwiastunów i chciałam jej powiedzieć, że to tylko głupie filmy o mumiach, ale dużo dzieciaków płakało i krzyczało.

Przeczytaj także

Na temat zaistniałej sytuacji wypowiedzieli się rzecznicy prasowi sieci kin Empire, którzy bardzo przeprosili widzów za incydent i obiecali, że wyciągną konsekwencje z niedopatrzenia pracowników: 

Kiedy tylko pracownicy dowiedzieli się o sytuacji, to natychmiast usunęli zwiastuny z ekranu. Bardzo przepraszamy za jakiekolwiek złe emocje wywołane przez sytuację i obiecujemy, że zweryfikujemy ten incydent i dowiemy się, co tak dokładnie się stało. 

Hereditary - dzieci były przerażone zwiastunem

Do podobnej sytuacji doszło w australijskim kinie w kwietniu 2018 roku, kiedy to przed filmem "Piotruś Królik" puszczono zwiastun "Hereditary". Z relacji rodziców wynika, że reakcje dzieciaków były bardzo podobne do zachowania dzieciaków z Wielkiej Brytanii. 

Film "Brightburn: Syn ciemności" trafi do kin 24 maja 2019 roku, natomiast "Ma" będzie dostępny od 31 maja 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.