20.08.2018 16:20

„Klatka” vs „Underdog”! Powstają dwa filmy z Erykiem Lubosem w roli zawodnika MMA

MMA to obecnie popularny temat w polskim kinie. Oprócz „Klatki” niedługo zobaczymy również „Underdog”. Co ciekawe w obu w roli zawodnika występuje Eryk Lubos. 

„Klatka” vs „Underdog”! Powstają dwa filmy z Erykiem Lubosem w roli zawodnika MMA
foto: materiały promocyjne

MMA w ostatnich latach bije rekordy popularności. Prym wiedzie federacja KSW, która regularnie prezentuje walki rozmaitych zawodników w stylu mieszanym. Trend wyczuli polscy filmowcy, którzy postanowili stworzyć produkcję opowiadającą o tym sporcie. W grudniu 2017 roku pisaliśmy o produkcji zatytułowanej „Klatka” z Piotrem Stramowskim i Erykiem Lubosem w rolach głównych. Obaj bohaterowie będą musieli zetrzeć się w pojedynku o mistrzostwo wagi półciężkiej. Film Konrada „Maximiliana" Piotrowskiego nie będzie jedną produkcją dotyczącą MMA. Właśnie ruszyły zdjęcia do filmu „Underdog”, gdzie również zobaczymy Eryka Lubosa. 

Underdog

„Klatka” i „Underdog” - polskie filmy o MMA z Erykiem Lubosem

Kolejną produkcją o sztukach walki sportów mieszanych będzie „Underdog” w reżyserii Konrada Niewolskiego i Macieja Kawulskiego. W rolach głównych oprócz Lubosa zobaczymy między innymi Mameda Khalidova, Aleksandrę Popławską, Tomasza Włosoka, Janusza Chabiora i Emmę Giegżno. W filmie zostanie przedstawiona historia Borysa „Kosy” Kosińskiego (Lubos), który stoczy walkę życia z Deni Takaevem (Khalidov). Niestety poniesie porażkę i spadnie ze szczytu na samo dno. Produkcja będzie dotyczyć walki Kosińskiego o powrót do dawnej chwały. Fabuła została oparta na faktach, a tytuł odnosi się do terminu określającego zawodnika, o którym z góry wiadomo, że jest skazany na przegraną. 

Underdog

„Klatka” i „Underdog” - kiedy filmy wejdą na ekran?

Okazuje się, że polscy dystrybutorzy postanowił naprawdę zawalczyć o publiczność i obie produkcje pojawią się w kinach w mniej więcej w tym samym czasie. „Klatka” została zapowiedziana na 11 stycznia 2019 roku. O dacie debiutu „Underdog” na razie wiadomo jedynie tyle, że będzie to również styczeń 2019 roku. Nie wykluczone, że obie produkcje pojawią się w tym samym dniu. Dość kuriozalna sytuacja przypomina nieco premierę dwóch filmów dotyczących bitwy o Anglię, które pojawią się w tym samym czasie w multipleksach. 

>> Czy „Dywizjon 303” i „303. Bitwa o Anglię” to ten sam film? <<

Underdog

Który film o MMA okaże się lepszy? Przekonamy się za kilka miesięcy. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News MMA Piotr Stramowski Klatka Eryk Lubos Underdog