„Kler”: Arek Jakubik o dziełach Smarzowskiego: To są arcypolskie filmy

Natalia Hluzow
28.09.2018 17:09
Arek Jakubik w filmie Kler|undefined Fot. Bartosz Mrozowski/KLER

Z okazji premiery „Kleru”, dystrybutor Kino Świat udostępnił kolejne specjalne wideo dotyczące nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Tym razem opowiedział o nim Arkadiusz Jakubik.

Arkadiusz Jakubik to jeden z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego, który wystąpił w niemal wszystkich jego filmach. Od „Wesela” przez „Dom zły”, „Drogówkę”, „Pod Mocnym Aniołem” i „Wołyń” aż po najnowszy „Kler” – Jakubik tworzy niezapomniane kreacje aktorskie, niezależnie od tego, czy wciela się w główne czy drugoplanowe role.  

Jego ksiądz Kukuła w „Klerze” to chyba jedna z najciekawszych postaci, jakie stworzył na ekranie we współpracy z Wojciechem Smarzowskim. O filmie, jego twórcy i o tym, dlaczego „Kler” jest dziełem potrzebnym, opowiedział w specjalnym materiale wideo.

>>> PRZECZYTAJ TEŻ: „Kler”, reż. Wojciech Smarzowski [RECENZJA] <<<

Arek Jakubik o filmie „Kler”: Ten film jest bardzo potrzebny Kościołowi

Jakubik, który w „Klerze” wciela się w jedną z głównych postaci, podobnie jak Robert Więckiewicz, Janusz Gajos i Wojciech Smarzowski, zwraca uwagę na ludzkie oblicze księży ukazane w filmie: 

Księża codziennie są poddawani różnym pokusom, którym czasami bardzo trudno jest się oprzeć. Są takimi samymi ludźmi jak my i nie mają patentu na doskonałość, na dobro, na świętość. 

Aktor po raz kolejny podkreśla też, że celem filmu jest wywołanie refleksji u osób wierzących i zapoczątkowanie rzetelnej dyskusji o Kościele:

Czekam zwłaszcza na opinie osób wierzących. Ten film jest im bardzo potrzebny, tak jak jest potrzebny Kościołowi, żeby coś się zmieniło, żeby nazwać pewne rzeczy po imieniu i coś z nimi zrobić.

Pełnej wypowiedzi Arkadiusza Jakubika o filmie „Kler” możecie posłuchać poniżej:

 >>> ZOBACZ TEŻ: Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego porównał „Kler” do hitlerowskich filmów o Żydach <<<

„Kler” od dziś można oglądać w większości kin w Polsce. Premiera odbyła się 28 września 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.