Robert Więckiewicz o „Klerze”: Nie zajmujemy się w tym filmie krytyką wiary, tylko krytyką konkretnych zdarzeń

Natalia Hluzow
25.09.2018 18:37
Robert Więckiewicz w filmie Kler|undefined Fot. kadr z filmu „Kler”

Robert Więckiewicz w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego wciela się w postać księdza Trybusa. Aktor w specjalnym materiale wideo po raz kolejny podkreślił, o czym – wbrew obiegowej opinii – tak naprawdę jest film „Kler”.

Już za kilka dni na ekranach polskich kin zadebiutuje film „Kler” – najnowsze dzieło Wojciecha Smarzowskiego, które odkrywa niewygodną prawdę o funkcjonowaniu Kościoła katolickiego jako instytucji. Twórcy niejednokrotnie podkreślali, że swoim filmem nie zamierzają nikogo obrazić ani oczernić, ale są tacy, którzy już czują się dotknięci, choć „Kleru” jeszcze nie widzieli.

>>> ZOBACZ TEŻ: Plakat „Kleru” rozszarpany w Poznaniu. Masowa histeria przybiera na sile. <<<

Prezentujemy więc kolejny specjalny materiał wideo, w którym tym razem Robert Więckiewicz przypomina o szczerych zamiarach twórców „Kleru”.

Robert Więckiewicz o filmie „Kler”

W materiale udostępnionym przez Kino Świat Robert Więckiewicz skupia się na idei, która stoi za historią ukazaną w „Klerze”. Jak podkreśla:

Za tymi wydarzeniami kryje się gigantyczna tragedia ludzi i wielka krzywda, która wymaga zadośćuczynienia.

Jak może jednak dojść do zadośćuczynienia, skoro głos skrzywdzonych jest ciągle zagłuszany? O tym jest właśnie film „Kler” i został zrobiony właśnie po to, by przyczynić się do zmiany. Pełną wypowiedź Roberta Więckiewicza prezentujemy poniżej:

Robert Więckiewicz: „Kościół tworzą ludzie. A ludzie są słabi. Ludzie są grzeszni”

W „Klerze” Robert Więckiewicz wciela się w wiejskiego proboszcza, Trybusa, który nie potrafi oprzeć się typowo ludzkim pokusom. To jego kolejna rola w filmie Smarzowskiego. Wcześniej mogliśmy go zobaczyć m.in. w „Domu złym”, gdzie zagrał prokuratora, a także w głównej roli w „Pod Mocnym Aniołem” na podstawie powieści Jerzego Pilcha.

„Kler” z Robertem Więckiewiczem, Arkadiuszem Jakubikiem, Jackiem Braciakiem oraz Januszem Gajosem w rolach głównych trafi do kin 28 września 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.