Minister Piotr Gliński o „Klerze” Smarzowskiego: NIE DAŁEM ANI GROSZA na ten cel

Natalia Hluzow
11.09.2018 15:42
Minister Piotr Gliński o „Klerze” Smarzowskiego: NIE DAŁEM ANI GROSZA na ten cel Fot. Grzegorz Bukala/REPORTER/EAST NEWS; Bartosz Mrozowski/KLER

Ks. Isakowicz-Zaleski za pośrednictwem mediów społecznościowych skarcił Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za opłacenie z publicznych pieniędzy „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego. Piotr Gliński postanowił odpowiedzieć na ten zarzut.

W niedzielę 9 września 2018 ks. Isakowicz-Zaleski, duchowny znany z częstych wypowiedzi w mediach, (prawdopodobnie na fali wzburzenia po seansie) postanowił przypuścić zmasowany atak na film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, który uznał za kiepski i propagandowy. W dniach 9-11 września na swoim facebookowym profilu ksiądz umieścił 7 postów związanych z „Klerem”, w których bardzo negatywnie ocenia film Smarzowskiego, nazywa Romana Polańskiego „reżyserem-pedofilem” i wskazuje sprzyjające mu osoby (tak, to wszystko w związku z filmem „Kler”), a także zwraca się bezpośrednio do Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, pytając o to, w imię jakich wartości PISF i Krakow Film Commission „opłaciły” film Smarzowskiego z kieszeni polskich podatników. Na odpowiedź Ministra nie trzeba było długo czekać. 

Minister Piotr Gliński: NIE DAŁEM ANI GROSZA

Jak wynika z odpowiedzi umieszczonej przez Piotra Glińskiego na Twitterze, Minister Kultury poczuł się dotknięty, że ktokolwiek mógł go posądzić o „opłacanie” takiego filmu jak „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Dlatego też jasno, wyraźnie i z użyciem Caps Locka wyraził, że nie przyczynił się do finansowania tej produkcji:

Prośbę o komentarz w tej sprawie wysłaliśmy także do prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego. 

„Kler” Wojciecha Smarzowskiego - gdzie obejrzeć?

„Kler” wciąż czeka jeszcze na swoją oficjalną premierę. Jako pierwsi będą mogli obejrzeć go uczestnicy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Pozostali kinomani będą musieli poczekać do kinowej premiery 28 września 2018. Zwiastun filmu „Kler” jest obecnie dostępny na oficjalnym kanale dystrybutora Kino Świat.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.