24.01.2019 13:37

"Kler" trafi na platformę Player.pl. Znamy datę premiery

Już za kilka tygodni w sieci będziemy mogli zobaczyć film Wojtka Smarzowskiego pt. "Kler". Produkcja o polskich księżach zadebiutuje na platformie Player.pl.

Kler
foto: kadr z wideo

TVN odkupił od Showmax prawa do pokazywania "Kleru" - taką informację podał portal Wirtualne Media. Wszystko przez to, że właściciele platformy streamingowej wycofują ją z Polski z dniem 31 stycznia 2019 roku. I chociaż mówi się o tym, że Showmax ma zostać przejęty przez TVP, to film Smarzowskiego trafił pod skrzydła TVN-u.

Według informacji Wirtualnych Mediów, "Kler" ma trafić na platformę Player.pl już 6 lutego 2019 roku, a za dostęp do produkcji zapłacimy 10 złotych. Film Smarzowskiego będzie dla nas dostępny wówczas przez 72 godziny. Być może TVN zdecyduje się również pokazać film na swoich stacjach telewizyjnych (m.in. TVN, czy TVN7). 

Kler online - gdzie obejrzeć?

Warto zaznaczyć, że również 6 lutego "Kler" trafi do sprzedaży na DVD i Blu-ray. Dystrybutor poinformował również, że wersja DVD będzie dostępna w formie z 24-stronicową książką z ilustracjami dotyczącymi filmu Wojtka Smarzowskiego. Wydania domowe mają zawierać audiodeskrypcję dla osób niewidzących, polskie napisy dla osób niesłyszących, a także angielskie napisy, jeżeli zdecydowalibyście się obejrzeć film z osobami niemówiącymi w języku polskim. 

Opowieść o Kościele katolickim ukazana jest w "Klerze" przez pryzmat losów czterech księży: poddającego się cielesnym żądzom wiejskiego proboszcza Trybusa (Robert Więckiewicz), tracącego zaufanie do wiernych Kukuły (Arkadiusz Jakubik), karierowicza Lisowskiego (Jacek Braciak) oraz jego chciwego zwierzchnika abp. Mordowicza, w którego wciela się Janusz Gajos. 

Kler online - czy można obejrzeć za darmo?

Tak jak wspomnieliśmy na początku - za dostęp do "Kleru" będzie trzeba zapłacić 10 złotych. Film trafi do sprzedaży na DVD i Blu-ray już 6 lutego 2019 roku. Tego samego dnia będzie także dostępny na platformie Player.pl.

Kamil Kacperski
Tagi: News Kler