„Kler” z rekordowym otwarciem w polskim kinie! Ile osób zobaczyło już film?

Natalia Hluzow
01.10.2018 18:07
„Kler” z rekordowym otwarciem w polskim kinie! Ile osób zobaczyło już film? Fot. Marcin Wziontek

To już oficjalne! „Kler” pobił rekord otwarcia w polskich kinach. Ilu widzów zobaczyło film Wojciecha Smarzowskiego w ciągu pierwszych trzech dni od premiery?

Skrajne emocje, jakie od kilku tygodni wzbudza „Kler”, pozwalały sądzić, że oglądalność najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego będzie wysoka. Jednak chyba nikt nie spodziewał się aż tak fantastycznego wyniku i pobicia rekordu 30-lecia!

Po podsumowaniu danych z pierwszego weekendu „Kleru” w kinach (28-30.09.2018), okazało się, że produkcja ukazująca polski Kościół katolicki od strony zakrystii, pod względem oglądalności przebiła „Botoks”, „Listy do M. 3”, a nawet „50 twarzy Greya”.

>>> PRZECZYTAJ TEŻ: „Kler”, reż. Wojciech Smarzowski [RECENZJA] <<<

„Kler” - oglądalność w pierwszy weekend

Już kilka tygodni przed premierą „Kleru” nowe dzieło Smarzowskiego okrzyknięto „najważniejszym polskim filmem ostatniego trzydziestolecia” i najgorętszym tytułem tej jesieni. Budząca kontrowersje i szeroko komentowana produkcja trafiła na ekrany polskich kin 28 września 2018 roku i - tak jak przewidywano - zanotowała najlepsze otwarcie roku. Wielkim zaskoczeniem okazała się jednak informacja, że „Kler” zaliczył też najlepsze otwarcie w historii polskiego kina na przestrzeni ostatnich 30 lat, zostawiając daleko w tyle filmy Patryka Vegi i amerykańskie superprodukcje. Wynik oglądalności przebił nawet szacunki analityków. Nikt bowiem nie spodziewał się, że polska, trudna i ambitna produkcja w ciągu 3 dni zgromadzi aż 935 357 widzów w polskich kinach!

Taki wynik automatycznie ustawił „Kler” w pozycji lidera, z którym nie mogą się równać nawet największe hity ostatnich lat, jak „Pięćdziesiąt Twarzy Greya” (otwarcie 834 479 widzów), „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (otwarcie 789 568), „Listy do M. 3” (otwarcie 775 817 widzów), „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” z 2016 roku (otwarcie 767 519 widzów) czy „Botoks” (otwarcie 711 906 widzów).

>>> „Kler”: Szał w kinach w dzień premiery nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego <<<

Gratulacje za to zjawiskowe otwarcie należą się oczywiście nie tylko twórcom „Kleru”, ale także jego przeciwnikom. Bez ich artykułów, postów, tweetów, zakazów, apeli i blokad z pewnością nowy film Smarzowskiego nie miałby szans na aż tak świetny wynik. Jak widać kinomanom i wszystkim, którzy postanowili sprawdzić, o co tyle hałasu, nie przeszkadza nawet nazywanie ich świniami.

„Kler” można już oglądać niemal we wszystkich kinach w Polsce. Premiera odbyła się 28 września 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.