18.11.2016 14:19

Klip Metalliki to zapowiedź filmu o blackmetalowych zbrodniach

Teledysk do utworu „ManUNkind” okazał się nie tylko częścią kampanii promocyjnej 10. studyjnej płyty zespołu. To także pierwsza przymiarka do filmu „Lords of Chaos”.

Klip Metalliki to zapowiedź filmu o blackmetalowych zbrodniach
foto: kadr z wideo + Dzik Pejnta

Informowaliśmy już, że Jonas Åkerlund wyreżyseruje film o blackmetalowych zbrodniach. Całość ma się koncentrować wokół najgłośniejszego morderstwa w dziejach black metalu - tego dokonanego przez Varga Vikernesa na Euronymousie z Mayhem.

Åkerlund to szwedzki reżyser zajmujący się również tworzeniem teledysków. Ma na koncie współpracę z The Prodigy, The Rolling Stones, Madonną, Britney Spears, Maroon 5, ale też Metallicą. Dla grupy z San Francisco stworzył obrazki do „Turn The Page” i „Whiskey In The Jar”, a ostatnio do pochodzącego z krążka „Hardwired... To Self-Destruct” utworu „ManUNkind”. W klipie przenosimy się na blackmetalowy koncert wypełniony cięciem ciała i oblewaniem się krwią. 

Tematyka się zgadza, podobnie jak nazwisko reżysera. To jednak chyba zbyt mało, aby sądzić, że to zapowiedź filmu „Lords of Chaos”. Ale jeżeli dodamy do tego, że możemy tam zobaczyć aktorów, którzy mają pojawić się w pełnometrażowym dziele, to chyba coś jest na rzeczy. Oto zdjęcie, które opublikował Valter Skarsgård mający zagrać Fausta, perkusistę Emperora:

"

Jeżeli dobrze się przyjrzycie... to zobaczycie mnie w nowym teledysku Metalliki! "

Zdjęcie z klipu opublikował również Wilson Gonzalez, choć nie wiemy w kogo wcieli się na wielkim ekranie:

Zobaczcie, jak wygląda teledysk do „ManUNkind” stanowiący zapowiedź filmu o blackmetalowej scenie ze Skandynawii:

W „Lords of Chaos” w Euronymousa wcieli się Rory Culkin, Deada zagra Jack Kilmer, zaś Emory Cohen pokaże się jako Varg Vikernes. Dodatkowo w obsadzie pojawi się Sky Ferreira znana z serialu „Miasteczko Twin Peaks”. Ma się wcielić w Ann-Marit. Całość ma powstawać dla studiów VICE Films, Insurgent Media i 20th Century Fox. Åkerlund będzie też pełnić obowiązki producenta wykonawczego.

Robert Skowronski
Tagi: Metallica News