06.05.2020 14:28

Kobieca odsłona "Piratów z Karaibów" w końcu powstanie? Pojawiły się nowe doniesienia

Według najnowszych doniesień, studio Disney przymierza się do obsadzenia głównej roli kobiecej w nowych "Piratach z Karaibów". Kto miałby zagrać?

Foto: Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS
Foto: Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

O powstaniu 6. części "Piratów z Karaibów" mówi się już od kilku lat. Po sromotnej porażce, jaką była 5. odsłona, pojawiły się głosy o restarcie serii. Tym razem z kobietą w centrum wydarzeń. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, wizja ta ma się wkrótce spełnić.

Kobieca odsłona "Piratów z Karaibów" w końcu powstanie? 

Jak już wiemy, Johnny Depp nie powróci w roli Jacka Sparrowa, dzięki czemu Disney zaoszczędzi niemałą sumę pieniędzy. Przy braku ikonicznej postaci, twórcy najnowszej odsłony muszą znaleźć zastępstwo. I tutaj na scenę wchodzi Red - bohaterka znana klientom disneyowskich parków rozrywki. 

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Przeczytaj także Czy wiesz, że na mapie skarbów z "Piratów z Karaibów" ukryto zaszyfrowaną wiadomość dla fanów?

Najnowsze doniesienia wskazują, że fani serii mieli rację - do roli głównej (czyli wspomnianej Red) przymierzana jest gwiazda "Strażników Galaktyki" i nowych odsłon "Jumanji" - Karen Gillan. Nie podano informacji, czy studio podjęło już oficjalne rozmowy z aktorką. Z uwagi, że nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, należy wziąć poprawkę, że ewentualny angaż Gillan powinien pozostać w sferze pogłosek.

QUIZ: Jak dobrze znasz „Piratów z Karaibów”?
QUIZ: Jak dobrze znasz „Piratów z Karaibów”?
Przeczytaj także QUIZ: Jak dobrze znasz „Piratów z Karaibów”?

Na obecną chwilę nie wiemy, kto miałby wyreżyserować 6. "Piratów z Karaibów", jednak Disney ma już ponoć kilku kandydatów. Scenariuszem ma się zająć Craig Mazin, odpowiedzialny niegdyś za między innymi "Czarnobyl", "Kac Vegas 3" oraz "Łowcę i Królową Lodu". W roli producentów mają powrócić Jerry Bruckheimer i Chad Oman.

Plakaty filmów "Indiana Jones", "Jumanji" i "Goonies"
Plakaty filmów "Indiana Jones", "Jumanji" i "Goonies"
Przeczytaj także TOP 25: Najlepsze filmy przygodowe w historii
Tagi: Film News Piraci z Karaibów Disney Karen Gillan