Kobieca zapowiedź filmu „Botoks” Patryka Vegi

Robert Skowronski
23.06.2017 11:31
Kobieca zapowiedź filmu „Botoks” Patryka Vegi Fot. kadr z wideo

Na pełny zwiastun przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać, ale już możemy zapoznać się z jego przedsmakiem.

Mogliśmy już zobaczyć zdjęcia z nadchodzącego dokonania Patryka Vegi, a także plakaty z cytatami z filmu. Na ekranie zjawią się Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerować im będą: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska.

Na początku lipca 2017 roku reżyser ma udostępnić pełny zwiastun filmu. Na dany moment musi nam wystarczyć tylko teaser, w którym po plaży dumnie kroczą Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Marieta Żukowska i Kasia Warnke:

Patryk Vega opowiedział o kulisach powstawania filmu, jak i o tym jaka była dla niego wyjściowa idea, która pchnęła go do zajęcia się projektem:

Punktem wyjścia były rozmowy z lekarzami. Twierdzili, że nie ma współczesnego filmu, ani serialu, który byłby autentyczny i w prawdziwy sposób opowiadał o polskiej służbie zdrowia. Wszystko dlatego, że zawód lekarza i służba zdrowia owiane są pewną tajemnicą. To hermetyczne środowisko, które chroni samych siebie. My, jako zwykli śmiertelnicy, widzimy tylko fasadę, bo pewne informacje nie wyciekają na zewnątrz.

Reżyser jest pewny, że jego film doprowadzi do dyskusji publicznej:

Jestem przeświadczony, że „Botoks” nie będzie kijem włożonym w mrowisko, ale całą armią kijów. Pamiętam, co działo się w 2005 roku po pierwszym „Pitbullu”. Jak pytano szefów policji: czy to naprawdę tak wygląda? Jestem przekonany, że kiedy ten film wejdzie do kin, nastąpi potężne trzęsienie ziemi i skończy się na debacie publicznej. Uważam, że każdy będzie w stanie skonfrontować się z tym filmem, bo wszyscy przecież chodzimy do lekarza i mieliśmy jakąś niemiłą przygodę z tym związaną.

„Botoks” ma stanowić zapis autentycznych historii silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Zdjęcia do filmu realizowane były w Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i i w Kenii.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.