11.10.2019 09:11

Kobieta przebrana za Jokera atakowała samochód siekierą. Została aresztowana

W Minneapolis aresztowano kobietę, którą oskarżono o atakowanie samochodu za pomocą siekiery. Napastniczka miała na sobie maskę Jokera, co wywołało niemałe zamieszanie w dyskursie publicznym.

Joker
foto: LILO/SIPA/SIPA/East News

Niedawne rozmowy dotyczące "Jokera" (zwłaszcza w Polsce) dotyczyły raczej wysokiego poziomu artystycznego i sukcesu komercyjnego filmu. Niestety, jego popularność oznacza również, że z filmem będą mogły zostać powiązane różnorodne zbrodnie. Niedawno w USA doszło do sytuacji, która przyniesie obrazowi Todda Phillipsa tzw. "czarny PR" - w Minneapolis doszło bowiem do aresztowania kobiety w masce Jokera, która dopuściła się atakowania samochodu za pomocą siekiery.

Kobieta w masce Jokera zaatakowała samochód siekierą

Serwis WCOO opisał całą sprawę z pomocą dokumentów pochodzących z sądu w Hrabstwie Dakota. Pojawiają się w nich m.in. relacje dwóch świadków, którzy znajdowali się na tylnym siedzeniu zaatakowanego samochodu. Widzieli kobietę ubraną w jasnoszarą bluzę i maskę z charakterystycznym makijażem Jokera. Niedługo później napastniczka zaczęła wybijać szyby ze strony pasażera, niszczyć lusterka boczne, a także uderzać przednią szybę. Na miejscu pojawił się jednak inny świadek, który odstraszył kobietę swoją obecnością.

Joker
Joker
Przeczytaj także Widzowie "Jokera" uciekli z kina, ponieważ "mężczyzna zachowywał się podejrzanie"

Policja niedługo potem zatrzymała podejrzaną Tazarę Oliver, która przyznała policji, że nie pamięta całego incydentu. Znaleziono jednak przy niej maskę Jokera i siekierę. Została też zidentyfikowana przez dwóch wspomnianych świadków. Trzeci stwierdził natomiast, że chciał nastraszyć Oliver, aby nie doszło do większej tragedii. Kobieta została oskarżona o zniszczenie mienia prywatnego pierwszego stopnia. Za uszkodzenie nieswojego samochodu może zapłacić ponad 1000 dolarów.

Nie jest to jedyny incydent związany z "Jokerem", do którego doszło w trakcie kilku dni od premiery - w Long Beach uczestnicy pewnego seansu przeprowadzili ewakuację z powodu "podejrzanego mężczyzny". Okazało się, że uczestnik pokazu był poszukiwany listem gończym w innym hrabstwie i został aresztowany za wcześniejsze zbrodnie.

"Joker" trafił do kin 4 października 2019 roku. W rolach głównych wystąpili: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen i Brian Tyree Henry. 

Zobacz także: FBI monitoruje media społecznościowe. Wszystkie posty o "Jokerze" są kontrolowane

Tagi: News Joker