Kobieta uciekła policji w vanie ze „Scooby'ego-Doo”

Robert Skowronski
10.03.2016 11:00
Kobieta uciekła policji w vanie ze „Scooby'ego-Doo” Fot. reddingpolice.org + Mystery Machine

I to z taką prędkością jakby zobaczyła ducha. Być może faktycznie miała do czynienia z jakimś paranormalnym zjawiskiem, gdyż poruszała się autem wystylizowanym na The Mystery Machine.

Zwykłe obowiązki na służbie - pilnowanie ruchu drogowego, rutynowe kontrole, dbanie o bezpieczeństwo obywateli. Policja w Reeding w stanie Kalifornia prawdopodobnie szybko zapomniałaby o tym dniu, gdyby nie Sharon Kay Turman. 51-letnia kobieta pogwałciła warunki jej wyroku w zawieszeniu za kilka wykroczeń o niskiej szkodliwości społecznej i zmusiła funkcjonariuszy do samochodowego pościgu za nią.

W całej historii najbardziej interesujący jest fakt jakim autem poruszała się Kalifornijka. Był to Chrysler Town & Country z 1994 roku wystylizowany na The Mystery Machine, czyli kolorowy wóz, którym przemieszczali się bohaterowie z kreskówki „Scooby-Doo”. Zobaczcie jak wyglądał jej pojazd siejący postrach nie tylko wśród zjaw i widziadeł, ale także na amerykańskich drogach:

The Mystery Machine udało się też uchwycić na kilka chwil przed rozpoczęciem pościgu:

Sharon Kay Turman przemieszczała się swoim Chryslerem znacznie przekraczając dozwoloną prędkość, czyli ponad 100 mil na godzinę. Ruszyły za nią radiowozy, a kobieta jeszcze bardziej docisnęła pedał gazu nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych. Do akcji włączyły się policyjne helikoptery, ale mimo to udało jej się umknąć służbom.

Kobieta porzuciła samochód w hrabstwie Tehama na południe od Reeding. Obecnie znajduje się w posiadaniu władz, które go skonfiskowały. Policja uważa, że Turman nie była właścicielem Chryslera, nie wiadomo jednak dlaczego się nim przemieszczała.

Zobaczcie materiał telewizyjny poświęcony sprawie pościgu za The Mystery Machine:

Sharon Kay Turman wciąż nie została złapana. Wygląda to tak, jakby zupełnie rozpłynęła się w powietrzu. Cała sprawa nabiera tym samym aury tajemniczości i niesamowitości - to coś, co zdecydowanie pasowałoby do kręgu zainteresowań Scooby'ego-Doo i jego przyjaciół. Być może policja powinna odstąpić śledztwo bardziej w tym wyspecjalizowanym osobom (i psu).

Jeżeli udałoby im się uchwycić kobietę, to możemy się założyć, że jej ostatnimi słowami przed wylądowaniem za kratkami byłoby: „Wszystko by mi się udało, gdyby nie te wścibskie dzieciaki”.

Sharon Kay Turman, where are you? :)

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.