Kogo Rian Johnson widzi na stanowisku reżysera kolejnych „Gwiezdnych Wojen”?

Sergiusz Kurczuk
14.12.2017 15:51
Kogo Rian Johnson widzi na stanowisku reżysera kolejnych „Gwiezdnych Wojen”? Fot. ALFREDO ESTRELLA/East News

Na premierze filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” reżyser Rian Johnson powiedział, kto według niego powinien zając się stworzeniem kolejnych części sagi. 

Długo wyczekiwany VIII epizodu „Star Wars” miał swoja europejską premierę 14 grudnia 2017 roku. W Londynie odbyła się oficjalna uroczystość, na której pojawiły się gwiazdy nowej części „Gwiezdnych Wojen”. Po czerwonym dywanie przeszli między innymi Andy Serkis, Laura Dern, Benicio del Toro, Kelly Marie Tran, Adam Driver, Mark Hamill, Daisy Ridley, John Boyega i Gwendoline Christie. Wśród nich nie mogło zabraknąć reżysera filmu „Ostatni Jedi” - Rian Johnson. Podczas konferencji prasowej filmowiec wyznał, kto według niego powinien zasiąść na fotelu reżysera przy pracy w kolejnych produkcjach rozgrywających się w uniwersum „Star Wars”

Istnieje tylu niesamowicie utalentowanych reżyserek i reżyserów o innych niż biały kolorach skóry. Wielu z nich z chęcią zobaczyłbym ich w tym świecie. Więc, do diabła, tak! Proszę, bardzo chciałbym, żeby to się stało. 

Do tej pory każdym filmem z uniwersum „Star Wars”, poczynając od George'a Lucasa zajmował się biały mężczyzna. W 2016 roku w wywiadzie dla Variety szefowa Lucasfilms Kathleen Kennedy, powiedziała, że „Gwiezdne Wojny” wyreżyseruje kobieta, kiedy przyjdzie na to odpowiedni moment. 

Chcemy się upewnić, że wciągnięcie kobiety do świata „Star Wars” będzie sukcesem. To są monumentalne filmy i nie możemy ich powierzyć komuś bez odpowiedniego doświadczenia. 

Czy supremacja białych mężczyzn reżyserujących „Gwiezdne Wojny” zostanie przerwana? Być może dobrym kandydatem na stanowisko reżyserki jest Pattty Jenkins, która stworzyła kasowy przebój dla Warner Bros. - „Wonder Woman”. Twórczyni pracuje jednak na razie dla konkurencji Disneya. Zanim jednak pojawi się kolejna trylogia, minie sporo czasu. Do IX epizodu powróci J.J. Abrams, który był odpowiedzialny za „Przebudzenie Mocy”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.