Kogo jeszcze zabił Thanos? Kevin Feige potwierdza domysły fanów „Avengers: Infinity War”

Sergiusz Kurczuk
10.07.2018 11:34
Kogo jeszcze zabił Thanos? Kevin Feige potwierdza domysły fanów „Avengers: Infinity War” Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Od premiery filmu „Avengers: Infinity War” fani Marvel Studios zastanawiali się co w rzeczywistości oznacza wybicie połowy populacji wszechświata. Kevin Feige dał odpowiedź na to pytanie. 

Thanos to jeden z najpotężniejszych przeciwników w historii kina. Po zdobyciu wszystkich Kamieni Nieskończoności posiadł niewyobrażalną moc, dzięki której wcielił swój plan w życie i wymazał z istnienia połowę populacji wszechświata. Zrobił to dla większego dobra, by inne planety uniknęły losu jego ojczyzny nie i zginęły z powodu przeludnienia. Wśród ofiar znalazło się wielu superbohaterów, którzy postanowili przeciwstawić się zakusom Szalonego Tytana. W „Avengers: Infinity War” widzimy, którzy główni bohaterowie i postacie drugoplanowe zostały pozbawione życia. W produkcji braci Russo nie pojawiają się jednak wszyscy herosi znani z MCU, ale twórcy z czasem dali do zrozumienia, kto przeżył czystkę. Film nie odpowiada jednak na pytanie, co z pozostałymi formami życia?

Kogo zabił Thanos w „Avengers: Infinity War”?

Widzowie zachodzili w głowę, czy pstryknięcie palcami spowodowało wyparowanie z egzystencji jedynie połowy lepiej rozwiniętych form życia, czy dotyczyło również innych istot żywych. Russ Fischer dla portalu Birth.Movies.Death postanowił zapytać o ten aspekt twórców MCU. Na premierze filmu „Ant-Man i Wasp” zapytał szefa Marvel Studios, czy  Thanos pozbawił życia również zwierzęta. Kevin Feige postanowił potwierdzić te domysły w krótkich słowach. 

Tak! Tak, wszelkie formy życia. 

Jak widać, moc Thanosa jest naprawdę wszechpotężna. Zresztą na własnej skórze przekonali się o tym fani Reddita, którzy postanowili przeprowadzić czystkę pośród użytkowników forum o Szalonym Tytanie. Sam Josh Brolin, który wcielał się w Thanosa specjalnie dla nich nagrał wideo, na którym pstryka palcami. 

Jaki wpływ decyzja Thanosa będzie miała na fabułę „Ant-Mana i Wasp”? Którzy herosi wrócą do życia w „Avengers 4”? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas premier obu produkcji. Najmniejszy suberbohater i jego partnerka pojawią się w polskich kinach dopiero 3 sierpnia 2018 roku. Na kontynuację wolny z dzierżycielem Rękawicy Nieskończoności będziemy musieli poczekać do maja 2019 roku.  

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.