10.07.2018 11:34

Kogo jeszcze zabił Thanos? Kevin Feige potwierdza domysły fanów „Avengers: Infinity War”

Od premiery filmu „Avengers: Infinity War” fani Marvel Studios zastanawiali się co w rzeczywistości oznacza wybicie połowy populacji wszechświata. Kevin Feige dał odpowiedź na to pytanie. 

Thanos (Avengers: Infinity War)
foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Thanos to jeden z najpotężniejszych przeciwników w historii kina. Po zdobyciu wszystkich Kamieni Nieskończoności posiadł niewyobrażalną moc, dzięki której wcielił swój plan w życie i wymazał z istnienia połowę populacji wszechświata. Zrobił to dla większego dobra, by inne planety uniknęły losu jego ojczyzny nie i zginęły z powodu przeludnienia. Wśród ofiar znalazło się wielu superbohaterów, którzy postanowili przeciwstawić się zakusom Szalonego Tytana. W „Avengers: Infinity War” widzimy, którzy główni bohaterowie i postacie drugoplanowe zostały pozbawione życia. W produkcji braci Russo nie pojawiają się jednak wszyscy herosi znani z MCU, ale twórcy z czasem dali do zrozumienia, kto przeżył czystkę. Film nie odpowiada jednak na pytanie, co z pozostałymi formami życia?

Kogo zabił Thanos w „Avengers: Infinity War”?

Widzowie zachodzili w głowę, czy pstryknięcie palcami spowodowało wyparowanie z egzystencji jedynie połowy lepiej rozwiniętych form życia, czy dotyczyło również innych istot żywych. Russ Fischer dla portalu Birth.Movies.Death postanowił zapytać o ten aspekt twórców MCU. Na premierze filmu „Ant-Man i Wasp” zapytał szefa Marvel Studios, czy  Thanos pozbawił życia również zwierzęta. Kevin Feige postanowił potwierdzić te domysły w krótkich słowach. 

"

Tak! Tak, wszelkie formy życia.  "

Jak widać, moc Thanosa jest naprawdę wszechpotężna. Zresztą na własnej skórze przekonali się o tym fani Reddita, którzy postanowili przeprowadzić czystkę pośród użytkowników forum o Szalonym Tytanie. Sam Josh Brolin, który wcielał się w Thanosa specjalnie dla nich nagrał wideo, na którym pstryka palcami. 

Jaki wpływ decyzja Thanosa będzie miała na fabułę „Ant-Mana i Wasp”? Którzy herosi wrócą do życia w „Avengers 4”? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas premier obu produkcji. Najmniejszy suberbohater i jego partnerka pojawią się w polskich kinach dopiero 3 sierpnia 2018 roku. Na kontynuację wolny z dzierżycielem Rękawicy Nieskończoności będziemy musieli poczekać do maja 2019 roku.  

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Avengers: Infinity War Thanos Avengers 4 Kevin Feige