28.03.2017 09:57

Kogo zagra Jared Leto w „Blade Runnerze 2049”?

Na CinemaCon 2017 pokazano nowe materiały z nowego „Łowcy androidów”. Dzięki nim dowiedzieliśmy się więcej o roli Jareda Leto.

Kogo zagra Jared Leto w „Blade Runnerze 2049”?
foto: AP / FOTOLINK / East News

Rok 2017 zapowiada się dla kinematografii jako triumfalny powrót cyberpunku na kinowe salony. Wpierw będziemy mogli obejrzeć amerykańską wersję kultowej mangi „Ghost in the Shell” ze Scarlett Johansson w roli głównej. Następnie na wielki ekran trafi kontynuacja jednego z najważniejszych dzieł gatunku: „Łowcy androidów”.

Mieliśmy już okazję zobaczyć pierwszy teaser „Blade Runnera 2049”, w którym poznaliśmy oficera K granego przez Ryana Goslinga. Ten przemierzał pustkowia w poszukiwaniu Ricka Deckarda (jak przed laty: Harrison Ford) i... udało mu się go odnaleźć, mierzącego do niego z broni. Ford obecny też był jako narrator opowieści mówiący o tym, że replikanci są jak każda inna maszyna.

Okazuje się, że szczególna więź z replikantami będzie też łączyła postać, w którą wcieli się Jared Leto. Z opisów materiału pokazanego w trakcie imprezy CinemaCon wynika, że lider 30 Seconds to Mars wcieli się w ekscentrycznego konstruktora dickowskich androidów, cierpiącego na kompleks ojca. W jednej z pokazanych scen miał tulić nowo narodzonego replikanta i wypowiadać następujące słowa:

"

Każda cywilizacja została zbudowana na plecach jednorazowej siły roboczej. Tworzymy anioły, ale mogę ich stworzyć tylko tyle. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. "

W nowej zapowiedzi filmu Denisa Villeneuve'a obecne były również nowe sceny z udziałem Ryana Goslinga i Any de Armas. Kubańska aktorka, wcielająca się w postać replikantki Joi, najprawdopodobniej stanie się obiektem jego westchnień. Czy czeka nas powtórka historii z pierwowzoru, w którym Rick Deckard zakochiwał się w granej przez Sean Young Rachael?

Gwiazda filmów Nicolasa Windinga Refna nie zdradza nic na temat fabuły, lecz jest pełna szacunku do pierwszego „Blade Runnera”. W chwili jego premiery aktor miał zaledwie dwa lata.

"

Wpierw poznałem wszystko to, co było na nim wzorowane. A kiedy wystarczająco dorosłem - myślę, że mogłem mieć wtedy 13 albo 14 lat - obejrzałem go po raz pierwszy. Byłem pod ogromnym wrażeniem tego, jak wiele innych dzieł zainspirował ten film. "

Czy nowe dzieło twórcy „Nowego początku” udźwignie legendę pierwowzoru? Przekonamy się o tym już 6 października 2017 roku, kiedy film trafi do kin.

Czekasz na „Blade Runnera 2049”?

Jakub Gańko
Tagi: News Jared Leto Łowca androidów