Kogo zagra Martin Freeman w „Kapitanie Ameryce: wojnie bohaterów”?

Robert Skowronski
23.02.2016 10:03
Kogo zagra Martin Freeman w „Kapitanie Ameryce: wojnie bohaterów”? Fot. Walt Disney Co. / Courtesy Everett Collection / East News; Hartswood Films / REX / East News

Twórcy zdradzili kilka szczegółów dotyczących filmu „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”. Czego dowiedzieliśmy się o marvelowskiej produkcji?

Dzieło w reżyserii Anthony'ego i Joe Russo trafi na nasze ekrany 6 maja 2016 roku. Czasu do premiery coraz mniej, więc i pojawia się więcej informacji dotyczących obrazu. Wiemy już kogo zagra w nim Martin Freeman. Wcześniej jego rola w filmie była tajemnicą, teraz już wiemy, że wcieli się w Everetta Rossa, który jest związany z Joint Counter Terrorist Centre. To przedstawiciel rządu, który ma kontrolować działania superbohaterów.

Przynajmniej w komiksach postać związana jest z Czarną Panterą. Można zatem oczekiwać, że aktor pojawi się również w filmie o tym superbohaterze mając tam większą rolę, bo w „Kapitanie Ameryce: wojnie bohaterów” zdaniem producenta filmu Kevina Feige'a, zobaczymy Freemana na ekranie tylko przez chwilę. O swojej postaci wypowiedział się sam aktor:

Współpracuje wraz z superbohaterami i agencją, której zadaniem jest poskramiać ich moce. Tak przypuszczam. Tak naprawdę nie wiem do końca po jakiej jest stronie. Przez pewien czas gra w jednej drużynie, aby po chwili ją zmienić. To rodzaj postaci, które lubię grać. Niejednoznaczne, nie wiadomo czy jest ona dobra czy zła. Wolę, gdy coś nie jest ani czarne ani białe.

Ujawniono także to, że na ekranie pojawi się Gwyneth Paltrow w roli Pepper Potts, czyli ukochanej Tony'ego Starka. Aktorka w uniwersum Marvela pojawiła się ostatnio przy okazji „Iron Mana 3”.

Joe Russo, jeden z reżyserów dzieła, zdradził, że „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” będzie miał większy wpływ na losy marvelowskiego świata niż poprzednie odsłony serii. „Zimowy żołnierz” został opisany przez twórcę jako thriller polityczny „Wojnę bohaterów” określa już mianem thrillera psychologicznego.

O tym jaki wpływ obraz będzie miał na kolejne komiksowe ekranizacje dowiemy się zapewne przy okazji „Avengers: Infinity War”, bo jak wyznał Joe Russo:

Patrzymy na „Kapitana Amerykę: Wojnę bohaterów” jako na wprowadzenie do „Infinity War”.

W obsadzie dzieła znalazły się też takie gwiazdy, jak: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Paul Bettany, Jeremy Renner, Don Cheadle, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Chadwick Boseman, Emily VanCamp, Daniel Brühl, Frank Grillo i William Hurt.

Akcja filmu rozgrywać się będzie po wydarzeniach z „Avengers: Czas Ultrona”. Steve Rogers stoi na czele nowej drużyny Avengers będącej na straży bezpieczeństwa ludzkości. Politycy wystosowują wobec superbohaterów specjalną ustawę, która wymaga od nich bycia zarejestrowanymi, zaś ich poczynania mają być kontrolowane przez rząd. To doprowadza do podziału w grupie na dwa obozy.

Co sądzicie o kształcie jakiego nabiera „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.