Kogo zagra Woody Harrelson w spin-offie o Hanie Solo?

Jakub Gańko
24.03.2017 12:19
Kogo zagra Woody Harrelson w spin-offie o Hanie Solo?

Znamy coraz więcej szczegółów na temat drugiego spin-offu „Gwiezdnych wojen”, który trafi do kin w 2018 roku.

Dopiero co opadły emocje po niezwykle udanym - w opinii większości fanów - pierwszym spin-offie gwiezdnej sagi pod tytułem „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie” i powoli zaczynamy na dobre ekscytować się wieściami dotyczącymi pełnoprawnego ósmego epizodu „The Last Jedi”. W międzyczasie jednak pojawia się coraz więcej doniesień dotyczących kolejnej pobocznej historii osadzonej w słynnym uniwersum.

O drugim spin-offie wiemy już od dawna, że zostanie poświęcony młodości Hana Solo, w którego wcieli się Alden Ehrenreich. Teraz informację tę potwierdził Bob Iger, informując, że film opowie dokładnie o losach koreliańskiego przemytnika w wieku 18-24 lat i ukaże, jak stał się właścicielem „pewnego statku” oraz poznał „pewnego wookieego”. Mamy się nawet dowiedzieć, skąd wzięło się jego imię.

Na razie jednak poznaliśmy imię kogo innego - postaci, w którą wcieli się Woody Harrelson. O angażu Teksańczyka dowiedzieliśmy się w styczniu 2017 roku, a wkrótce później, że ma zagrać Garrisa Shrike'a - łowcę nagród, który wychował Hana Solo zgodnie z historią przedstawioną w trylogii książek poświęconych tej postaci pióra A. C. Crispin.

Jak jednak powszechnie wiadomo, Disney zrezygnował z przepastnego „expanded universe”, ograniczając niezliczone komiksy, gry i książki do miana legend, zaś nowy kanon buduje samodzielnie. I tak jak „Łotr 1” opowiedział na nowo w zupełnie inny sposób o wątkach, które znaliśmy z serii gier Dark Forces / Jedi Knight, wygląda na to, że podobnie będzie wyglądała sytuacja w przypadku Hana Solo.

Woody Harrelson zdradził bowiem w wywiadzie dla Jimmy'ego Fallona, że zagra kogoś zupełnie innego.

Gram typa, który nazywa się Beckett i jest swego rodzaju mentorem dla Hana. To wszystko, co mogę powiedzieć.

Nie była to najtreściwsza wypowiedź świata, ale tyle wystarczyło, by pośród fanów „Gwiezdnych wojen” wzbudzić mnóstwo spekulacji. Czy to oznacza, że Beckett będzie nową wersją Shrike'a, tak jak Jyn Erso przejęła w kanonie rolę Kyle'a Katarna? O tym przekonamy się dopiero 25 maja 2018 roku, kiedy film trafi do kin.

Pełną rozmowę z Fallonem obejrzycie poniżej:

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.