23.01.2018 12:56

Kolejna gwiazda „Gry o tron” chce zagrać w „Gwiezdnych Wojnach”

„Gra o tron” powoli się kończy, a gwiazdy serialu HBO szukają produkcji, w których chciałby wystąpić. Który aktor marzy o roli w jednym z filmów „Star Wars”?

Kolejna gwiazda „Gry o tron” chce zagrać w „Gwiezdnych Wojnach”
foto: kadr z serialu Gra o tron

„Gwiezdne Wojny” to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Wielu aktorów najwyższego kalibru marzy o udziale w kolejnej odsłonie kosmicznej sagi. Swoją wolę zagrania w filmie z serii „Star Wars” wyrazili już wcielający się w Winter Soldiera Sebastian Stan z produkcji Marvel Studios oraz Andrew Lincoln - główny bohater serialu „The Walking Dead”. Aktorzy z oryginalnej trylogii zyskali sławę dopiero po premierze „Gwiezdnych Wojen”. Słynne twarze pojawiły się dopiero w prequelach. W filmach stworzonych już po przejęciu Lucasfilm pojawiają się znani aktorzy, ale w głównych rolach obsadzono artystów, których szersze grono widzów poznało głównie dzięki „Przebudzeniu Mocy” i „Ostatnich Jedi”

Peter Dinklage w „Gwiezdnych Wojnach”?

W dwóch poprzednich filmach Disneya fani „Gry o tron” mogli rozpoznać znajomą twarz, a raczej głos. W Kapitan Phasmę wcieliła się bowiem Gwendoline Christie, znana z roli Brienne z Tharthu. Okazuje się, że inny aktor z hitu HBO również wyraża ochotę na wzięciu udziału w kolejnej części „Gwiezdnych Wojen”. Peter Dinklage znany z roli Tyriona Lannistera oraz reżyser Reed Morano udzielili wywiadu dla IMDB w ramach promocji powstającego filmu „I Think We're Alone Now”. Produkcja to science fiction dziejące się w świecie po apokalipsie. Morano spotkał się na początku roku 2018 z przedstawicielami Lucasfilm. Fani od razu dopatrzyli się w spotkaniu oferty pracy przy kolejnej trylogii „Gwiezdnych Wojen”. Filmowiec oczywiście zaprzeczył, że będzie brał udział w powstawaniu następnych epizodów.

Peter Dinklage jako Tyrion Lannister

Przerwał mu Dinklage, oznajmiając, że chce dostać rolę w filmie. W trakcie wywiadu kilkukrotnie żartował, wydając dźwięki charakterystyczne dla droidów występujących w sadze. Dowcipkował, że traktuje wywiad jako casting. Chociaż rozmowa o „Gwiezdnych Wojnach” została obrócona w żart, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaangażować aktora do nowej trylogii. Niedługo w związku ze zbliżającym się finałem „Gry o tron”, kończy mu się kontrakt z HBO. Chociaż kojarzony jest z rolami w ambitniejszych filmach, na przykład we wchodzącym niedługo na ekrany polskich kin nagradzanym „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”, to wystąpił również w wielu blockbusterach pokroju „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”. Pojawiły się też plotki, że aktor pojawi się w jednym z filmów Marvel Studios

Czy w uniwersum „Star Wars” znajdzie się rola dla Petera Dinklage'a? Na odpowiedź na to pytanie trzeba będzie poczekać. 

Czy Peter Dinklage powinien zagrać w „Star Wars”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gra o tron Star Wars Peter Dinklage