Kolejny aktor z oryginału w „Blade Runner 2049”

Robert Skowronski
15.03.2017 11:00
Kolejny aktor z oryginału w „Blade Runner 2049” Fot. kadr z filmu

Edward James Olmos powróci do roli Gaffa, policyjnego mistrza origami. Fani oryginału powinni być zachwyceni.

Do tej pory aktor w wywiadach na pytanie czy wystąpi w „Blade Runnerze 2049” udzielał wymijającej odpowiedzi lub też twierdził wprost, że nie ujrzymy go na ekranie w dziele Denisa Villeneuve'a. Prawda okazała się inna, bo Edward James Olmos powtórzy swoją rolę w filmie, którego premiera 6 października 2017 roku.

Aktor wyjawił dlaczego nie mógł wcześniej wygadać się w kwestii swojego angażu:

Podpisałem siedmiostronicowy kontrakt, tak samo jak mój manager, mój agent i wszyscy inni. Po prostu nie mogłem o tym z nikim mówić. Teraz jednak przyszedł moment, w którym mogę zdradzić, że zagram Gaffa w „Blade Runnerze 2049”.

Gaff był wieloletnim łowcą androidów, który kontaktował się z Rickiem Deckardem granym przez Harrisona Forda przy użyciu specjalnego języka. Był on wymyślony przez samego aktora i zawierał w sobie elementy języka węgierskiego. Aktor wyjawił, że w „Blade Runnerze 2049” przypadnie mu w udziale niezbyt duża rola:

Cóż, to nie jest opowieść o Gaffie, a o kimś, kto próbuje dowiedzieć się czegoś o tamtych czasach. Przychodzi do mojej postaci, gdy jest na emeryturze. Nie chcę nikomu zrujnować historii przedstawionej w filmie, ale pełnię taką funkcję, jak w oryginale. Wówczas miałem tylko cztery sceny, teraz mam jedną. Jednak jest to rzecz chwytająca za serce, za co jestem bardzo wdzięczny.

Posłuchajcie wypowiedzi aktora, która zaczyna się około 17 minuty:

Edward James Olmos wspomniał także, że oryginalny „Łowca androidów” był filmem bardzo zróżnicowanym pod względem kulturowym:

Mieliśmy szczęście, że pracowaliśmy z Ridleyem Scottem. Wniosłem do filmy dynamizm kulturowy. Mówię w 10 różnych językach, byłem kulturową mieszanką. To niesamowite, że Ridley mi na to zezwolił.

W filmie powróci również Harrison Ford, ale zjawi się także sporo nowych twarzy, w tym Ryan Gosling, Jared Leto, wrestler Dave Bautista, Mackenzie Davis, Ana de Armas, Robin Wright czy znany z roli pirata w „Kapitanie Phillipsie” somalijczyk Abduwali Muse i Lennie James, który wystąpił choćby w „Przekręcie” Guya Ritchiego. Scenariusz „Blade Runnera 2049” dostarczyli Hampton Fancher, autor oryginalnego skryptu do wersji z 1982 roku, oraz Michael Green.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.