Kolejny legendarny reżyser krytykuje filmy superbohaterskie. Ridley Scott: "są nudne jak g*wno"

16.11.2021 13:00
Kolejny legendarny reżyser krytykuje filmy superbohaterskie. Ridley Scott: "są nudne jak g*wno" Fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Ridley Scott, twórca "Gladiatora", "Blade Runnera", czy nadchodzącego "House of Gucci", został niedawno zapytany o jego zdanie wobec filmów o superbohaterach. Reżyser nie jest fanem tego podgatunku.

Ridley Scott krytykuje filmy o herosach

Ridley Scott to jeden z najsłynniejszych reżyserów Hollywood. W samym 2021 roku pojawią się aż dwie wyreżyserowane przez niego produkcje - "Ostatni pojedynek", którego premiera odbyła się w październiku i wspomniany "House of Gucci", debiutujący w listopadzie.

Polecamy

Filmowiec nie daje sobie jednak chwili wytchnienia i obecnie pracuje nad biografią Napoleona Bonaparte (z Joaquinem Phoenixem w roli głównej) i drugą częścią "Gladiatora".

Reżyser udzielił ostatnio wywiadu portalowi Deadline, w którym został zapytany o swoje przyszłe produkcje i ich wpływ na branżę filmową. Scott dość brutalnie nawiązał do obecnego Hollywood, w którym królują filmy superbohaterskie. Porównał je do swojej nadchodzącej produkcji o Napoleonie:

Oglądałeś kiedyś "Waterloo"? K***a mać. Tam jest tylko jedna bitwa. (...) Nie obchodzi mnie, jak bardzo jest majestatyczna. Nie obchodzi mnie, ile pojawia się w niej żołnierzy. Robi się nudno. Napoleon stoczył około 61 bitew. Bondarczuk to sprowadził do jednej bitwy. Nie możesz opowiedzieć o Napoleonie jedną bitwą, ponieważ poznajemy go pod koniec jego życia jako przywódcę. Prawie zawsze najlepsze filmy są napędzane przez bohaterów. Potem przejdziemy do filmów superbohaterach, bo ja zamierzam je zmiażdżyć. Zmiażdżę je. Są nudne jak g***o.

Polecamy

Następnie Scott, jak obiecał, tak też zrobił i wypowiedział się na temat samych filmów superbohaterskich.

Ich scenariusze nie są, k***a, dobre. Myślę, że ja zrobiłem trzy świetne scenariusze filmów o superbohaterach. Jednym z nich byłby "Obcy" z Sigourney Weaver. Jednym byłby pier***ony "Gladiator", a drugim Harrison Ford i "Łowca androidów". To filmy o superbohaterach. Dlaczego więc inne filmy o superbohaterach nie mają lepszych historii? Przepraszam. Zbaczam nieco z głównego tematu, ale no wiesz - bez jaj. W większości bazują na efektach specjalnych, a jeśli masz pieniądze, to staje się nudne dla każdego, kto pracuje z efektami specjalnymi. 

Warto zaznaczyć, że Scott nie przywołał żadnego konkretnego tytułu, więc jego słowa można odczytywać jako negatywną wypowiedź na temat pewnego trendu. Mowa o tym, że wytwórnie starają się stosować modele zaprezentowane przez Marvel Studios, by odnieść podobny sukces. Albo po prostu nienawidzi Marvela i DC Comics, interpretacje pozostawiamy wam.

Jeśli chodzi o wspomniany film Scotta o Napoleonie, to zobaczymy w nim nie tylko Joaquina Phoenixa, ale też Jodie Comer w roli jego żony. Produkcja będzie nosiła tytuł "Kitbag" i pojawi się w kinach w 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.