Kolejny polski kinowy hit trafi na Netflixa. Kiedy premiera "Furiozy"?

22.03.2022 11:34
Kolejny polski kinowy hit trafi na Netflixa. Kiedy premiera "Furiozy"? Fot. materiały prasowe/Kino Świat

Już w kwietniu na Netflixie pojawi się popularny polski film "Furioza", który został nominowany do trzech Orłów. O czym opowiada produkcja z Mateuszem Damięckim w roli głównej?

Furioza trafi na Netflix. Kiedy premiera filmu w streamingu?

Popularny polski film "Furioza" z udziałem m.in. Mateusza Damięckiego i Weroniki Książkiewicz trafi już w kwietniu na Netflix. Produkcja Cypriana T. Olenckiego, twórcy filmu "PolandJa", otrzymała niedawno nawet trzy nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej Orły. Te są w kategoriach: najlepsze zdjęcia, dźwięk i charakteryzacja. 

Polecamy

"Furioza" to thriller o środowisku przestępców i kiboli, które próbuje zinfiltrować główny bohater (Mateusz Banasiuk). Ten jest obecnie uznanym lekarzem, jednak jego życie niedługo się zmieni - po latach odzywa się do niego dawna przyjaciółka (Weronika Książkiewicz), w której się podkochiwał. Ta składa mu propozycję nie do odrzucenia.

Ze względu na wspólną przeszłość, mężczyzna nie waha się zawiesić swojego dostatniego życia i pomóc rozbić groźną szajkę przestępczą. Traf jednak chce, że w środowisku tym działa ich dawny kumpel ze szkolnej ławki, a polski półświatek zaczyna go coraz bardziej wciągać. Szybko okazuje się, że wcale nie tak łatwo jest się z niego wydostać.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun "Furiozy":

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy, reżyserem filmu jest Cyprian T. Olencki. Ten pomógł również w stworzeniu scenariusza we współpracy z Tomaszem Klimalą. Na ekranie pojawiają się natomiast m.in. Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz, Mateusz Banasiuk, Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Janusz Chabior i Sebastian Stankiewicz.

Film pierwotnie zadebiutował w kinach w październiku 2021 roku. Na Netflix zadebiutuje już 1 kwietnia 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.