Kolejny spin-off „Gry o tron” potwierdzony. HBO zapowiada piątą historię w Westeros

Sergiusz Kurczuk
21.09.2017 11:20
Kolejny spin-off „Gry o tron” potwierdzony. HBO zapowiada piątą historię w Westeros Fot. kadr z serialu

Już nie cztery, a pięć seriali dziejących się w Westeros obejrzymy niebawem na kanale HBO. W przygotowaniu jest kolejny spin-off  „Gry o tron”, a scenariuszem do niego zajmie się Bryan Cogman. 

Jeśli martwicie się tym, że nieubłaganie nadciąga finał serialu „Gra o tron”, to spieszymy z pocieszeniem. Jak informowaliśmy w maju 2017 roku, stacja HBO zapowiedziała, że wkrótce powstaną cztery kolejne seriale dziejące się w świecie powołanym do życia przez George'a R. R. Martina. Pojawiła się też informacja, że włodarze HBO myślą nad piątym spin-offem. Dyrektor programowy telewizji, Casey Bloys zdradził, że być może część z nich będzie prequelami. 

Jak donosi serwis EW, prace nad piątym serialem dziejącym się w Westeros już trwają. Za scenariusz będzie odpowiedzialny jeden ze scenarzystów i producentów w jednej osobie  - Bryan Cogman. Filmowiec podobno blisko współpracuje nad nowym projektem z samym Georgem R. R. Martinem. Zresztą pisarz potwierdził pracę nad kolejnym serialem jakiś czas temu na swoim blogu. Jednak wtedy stacja HBO nie potwierdziła jeszcze tych doniesień. Na razie nie wiadomo, czego będzie dotyczył kolejny nowy serial.

W pracach nad pozostałymi spin-offami pojawiły się znaczące nazwiska w świecie kina. Są to między innymi Jane Goldman, scenarzystka filmu „Kingsman: Tajne służby oraz Max Borenstein - twórca scenariusza do produkcji „Kong: Wyspa Czaszki. Cogman w odróżnieniu od pozostałej dwójki różni się tym, że jest weteranem „Gry o tron”. Dodatkowo spod jego pióra wyszły jedne z najważniejszych odcinków w serialu. Scenarzysta zaznajomiony z Westeros może mieć przewagę w pisaniu historii, które rozgrywać się będą w skomplikowanym świecie. 

Na nowe seriale musimy jeszcze trochę poczekać. Ich produkcja nie rozpocznie się wcześniej niż rok po premierze 8. sezonu „Gry o tron”. Fani liczą na to, że w jednym z seriali zobaczymy rebelię Roberta Baratheona. Na razie trzeba doczekać do finału walki o Żelazny Tron. Twórcy nie zdradzili, kiedy zobaczymy ostatnie odcinki serialu. Najwcześniej będzie to miało miejsce w trzecim kwartale 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.