17.05.2020 13:56

Kolejny sukces braci Sekielskich. Ilu widzów widziało już film "Zabawa w chowanego"?

Tomasz i Marek Sekielscy w drugiej połowie maja 2020 roku zaprezentowali nowy film o pedofilii w polskim Kościele Katolickim. Ile osób zobaczyło dokument w ciągu doby od premiery?

Zabawa w chowanego
foto: materiały prasowe/SEKIELSKI

16 maja 2020 roku na serwisie YouTube zadebiutował drugi film dokumentalny Tomasza Sekielskiego, poświęcony pedofilii w polskim Kościele Katolickim. "Zabawa w chowanego" to kolejny sukces dziennikarza. Ile osób obejrzało niezależną produkcję w ciągu 24 godzin od premiery?

"Zabawa w chowanego" - kolejny sukces braci Sekielskich

Na kontynuację głośnego filmu "Tylko nie mów nikomu" widzowie czekali ponad rok. W końcu udało się pokazać światu ciąg dalszy sekretów polskiego Kościoła, dramatu ofiar księży pedofilów i potwornej machiny, którą szczególnie trudno powstrzymać w obecnym klimacie politycznym.

Zabawa w chowanego
Zabawa w chowanego
Przeczytaj także "Zabawa w chowanego" - Tomasz Sekielski zaprezentował nowy film o pedofilii w kościele

Film "Tylko nie mów nikomu" był ogromnym sukcesem. Wywołał medialną burzę i spowodował, że sprawą zainteresowała się nie tylko cała Polska, ale również świat. Czy w przypadku "Zabawy w chowanego" było podobnie?

W ciągu niespełna 10 godzin od premiery filmu liczba wyświetleń wynosiła więcej niż milion. Dobę po publikacji "Zabawy w chowanego" wskaźnik wskazywał ponad 2,5 miliona odsłon. W momencie pisania tego artykułu poruszający dokument obejrzało 2 889 237 osób. Do końca weekendu wynik będzie dobijał do 4 milionów wejść.

Tylko nie mów nikomu
Tylko nie mów nikomu
Przeczytaj także Rekordowy wynik dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Ile osób obejrzało film Tomasza Sekielskiego w ciągu pierwszego weekendu?

Twórcy zebrali wszelkie środki potrzebne do zrealizowania filmu za pośrednictwem portalu Patronite. Produkcja jest więc całkowicie niezależna. W "Zabawie w chowanego" powracają wątki z "Tylko nie mów nikomu", ale tym razem bracia Sekielscy postanowili się skupić w szczególności na konkretnej sprawie, która od lat jest zamiatana pod dywan. Bohaterami są trzej mężczyźni - ofiary księdza Arkadiusza Hajdasza. Ksiądz pedofil mimo postawionych zarzutów nadal przebywa na wolności. Co gorsza, nowy okólnik ministra sprawiedliwości daje kurii, która nie jest stroną w sprawie wgląd do akt postępowania, co sprawia, że Kościół może działać na niekorzyść poszkodowanych.

Tomasz Terlikowski wypowiedział się przychylnie o filmie „Zabawa w chowanego”. W sieci burza
Tomasz Terlikowski wypowiedział się przychylnie o filmie „Zabawa w chowanego”. W sieci burza
Przeczytaj także Tomasz Terlikowski wypowiedział się przychylnie o filmie „Zabawa w chowanego”. W sieci burza

Miejmy nadzieję, że filmy Sekielskich zmienią w końcu sytuację, w której Kościół Katolicki stoi ponad prawem obowiązującym w Polsce.

Czy planujesz obejrzeć film "Zabawa w chowanego"?

Jan Paweł II
Jan Paweł II
Przeczytaj także Bracia Sekielscy zrobią trzeci film o pedofilii w Kościele. Będzie o Janie Pawle II

Zobacz też: "Tylko nie mów nikomu": ofiara księdza pedofila otrzyma odszkodowanie dzięki filmowi braci Sekielskich

Tagi: Film Dokument polskie filmy