Kolejny sukces braci Sekielskich. Ilu widzów widziało już film "Zabawa w chowanego"?

17.05.2020 13:56
Kolejny sukces braci Sekielskich. Ilu widzów widziało już film "Zabawa w chowanego"? Fot. materiały prasowe/SEKIELSKI

Tomasz i Marek Sekielscy w drugiej połowie maja 2020 roku zaprezentowali nowy film o pedofilii w polskim Kościele Katolickim. Ile osób zobaczyło dokument w ciągu doby od premiery?

16 maja 2020 roku na serwisie YouTube zadebiutował drugi film dokumentalny Tomasza Sekielskiego, poświęcony pedofilii w polskim Kościele Katolickim. "Zabawa w chowanego" to kolejny sukces dziennikarza. Ile osób obejrzało niezależną produkcję w ciągu 24 godzin od premiery?

"Zabawa w chowanego" - kolejny sukces braci Sekielskich

Na kontynuację głośnego filmu "Tylko nie mów nikomu" widzowie czekali ponad rok. W końcu udało się pokazać światu ciąg dalszy sekretów polskiego Kościoła, dramatu ofiar księży pedofilów i potwornej machiny, którą szczególnie trudno powstrzymać w obecnym klimacie politycznym.

Przeczytaj także

Film "Tylko nie mów nikomu" był ogromnym sukcesem. Wywołał medialną burzę i spowodował, że sprawą zainteresowała się nie tylko cała Polska, ale również świat. Czy w przypadku "Zabawy w chowanego" było podobnie?

W ciągu niespełna 10 godzin od premiery filmu liczba wyświetleń wynosiła więcej niż milion. Dobę po publikacji "Zabawy w chowanego" wskaźnik wskazywał ponad 2,5 miliona odsłon. W momencie pisania tego artykułu poruszający dokument obejrzało 2 889 237 osób. Do końca weekendu wynik będzie dobijał do 4 milionów wejść.

Przeczytaj także

Twórcy zebrali wszelkie środki potrzebne do zrealizowania filmu za pośrednictwem portalu Patronite. Produkcja jest więc całkowicie niezależna. W "Zabawie w chowanego" powracają wątki z "Tylko nie mów nikomu", ale tym razem bracia Sekielscy postanowili się skupić w szczególności na konkretnej sprawie, która od lat jest zamiatana pod dywan. Bohaterami są trzej mężczyźni - ofiary księdza Arkadiusza Hajdasza. Ksiądz pedofil mimo postawionych zarzutów nadal przebywa na wolności. Co gorsza, nowy okólnik ministra sprawiedliwości daje kurii, która nie jest stroną w sprawie wgląd do akt postępowania, co sprawia, że Kościół może działać na niekorzyść poszkodowanych.

Przeczytaj także

Miejmy nadzieję, że filmy Sekielskich zmienią w końcu sytuację, w której Kościół Katolicki stoi ponad prawem obowiązującym w Polsce.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Tylko nie mów nikomu": ofiara księdza pedofila otrzyma odszkodowanie dzięki filmowi braci Sekielskich

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.