Kolejny twórca opuścił „Deadpoola 2”

Robert Skowronski
04.11.2016 09:40
Kolejny twórca opuścił „Deadpoola 2” Fot. kadr z filmu

Kontynuacja „Deadpoola” ma coraz większe problemy. Kolejna osoba opuściła projekt.

Z posady reżysera zrezygnował już Tim Miller, czy też raczej zmuszono go do zrezygnowania z tej funkcji. To przez jego spięcie z Ryanem Reynoldsem co do wizji kolejnej odsłony dzieła o antybohaterze. Gwiazdor obrazu oraz scenarzyści chcieli, aby kontynuacja nie odbiegała od formuły „jedynki” - w tym też budżetowo. Miller pragnął zaś, żeby „Deadpool 2” powalał wizualnie i kosztował trzy razy tyle, ile pierwsza część.

Internauci zaczęli sugerować, że reżyserem powinien zostać Quentin Tarantino, choć niewiele wskazuje na to, aby miało się tak stać. Być może użytkownicy zaczną tez typować kto mógłby stworzyć ścieżkę dźwiękową do filmu, gdyż dotychczasowy kompozytor, Junkie Xl, odszedł z projektu.

Muzyk opublikował swoje oświadczenie w tej sprawie na Facebooku:

Drodzy przyjaciele,

z ciężkim sercem zdecydowałem, żeby nie współpracować przy „Deadpoolu 2”. Kocham tę postać, a tworzenie muzyki do jego filmu było wielkim momentem w moim życiu osobistym i zawodowym.

Gdy wyszło na jaw, że doskonały reżyser „Deadpoola”, Tim Miller, nie będzie już zaangażowany w projekt zdecydowałem się przemyśleć całą sprawę. Tim był siłą napędową filmu, która sprawiła, że chciałem przy nim działać. „Deadpool” bez Tima mi nie odpowiada i dlatego zdecydowałem się zrezygnować z pracy przy drugim rozdziale.

To była trudna decyzja, bo kocham ten projekt i wiem jak bardzo jest wyczekiwany. Ciężko odejść od czegoś tak wyjątkowego, ale ważne jest, żeby czuć się przy tym dobrze.

Mam nadzieję, że wszyscy to zrozumieją.

Junkie XL, czyli kryjący się pod tym pseudonimem Tom Holkenborg, stworzył też soundtracki do filmów „Batman v Superman”, a także „Mad Max: Na drodze gniewu”. Tak zaś wyglądał efekt jego pracy przy „Deadpoolu”:

„Deadpool” zarobił 782 miliony dolarów przy budżecie rzędu 58 milionów. W ten sposób stał się najbardziej dochodowym filmem z kategorią wiekową R. Postać Wade'a Wilsona na kartach komiksu po raz pierwszy pojawiła się w 1991 w zeszycie „New Mutants” nr. 98. Na ekranie bohater zadebiutował w filmie „X-Men Geneza: Wolverine” z 2009 roku.

Plan zdjęciowy „Deadpoola 2” miał wystartować na początku 2017 roku. Prawdopodobnie jednak wszystko się opóźni. Obecnie kandydatami do roli reżysera filmu są David Leitch („John Wick”), Drew Goddard („Dom w głębi lasu”) oraz Magnus Martens (serial „12 małp”).

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.