„Koło czasu” będzie nowym serialem Amazona

Sergiusz Kurczuk
03.10.2018 11:51
„Koło czasu” będzie nowym serialem Amazona Fot. materiały promocyjne

Kolejny cykl słynnych powieści fantasy trafi niebawem na mały ekran. Amazon wziął się za serialowa adaptację „Koła czasu” autorstwa Roberta Jordana. 

Ostatnimi czasy sporą popularnością cieszy się tematyka fantasy. Kolejne stacje telewizyjne i platformy streamingowe ogłaszają prace nad następnymi adaptacjami klasyki tego gatunku literackiego. Amazon szykuje kolejny serial na podstawie słynnego cyklu fantasy. Tym razem na warsztat pójdzie „Koło czasu” Roberta Jordana. 

„Koło czasu” - nowy serial Amazona

Jak podaje portal CBR.com, serwis Amazon we współpracy z Sony Pictures Television, niebawem powoła do życia aktorską produkcję opartą na książkach Jordana. Showrunnerem serialu został Rafe Judkins, który jest znany z pracy przy takich produkcjach jak „Agenci S.H.I.E.L.D.” czy „Hemlock Grove”. Judkins nie tylko odpowie za fabułę „Koła czasu”, ale również będzie producentem wykonawczym. To już kolejna produkcja Amazona oparta na słynnych powieściach fantasy. Niebawem na serwis trafią adaptacje „Władcy pierścieni” i „Conana Barbarzyńcy”

„Koło czasu” - o czym jest seria książek?

Robert Jordan wydał pierwszą część cyklu „Koło czasu” w roku 1990. Od tamtej pory powstało 14 kolejnych książek (w tym prequel) osadzonych w fantastycznym świecie. Początkowo miało powstać 12 części, ale podczas pisania „Pomruków burzy” Jordan zmarł. Dokończeniem książki zajął się Brandon Sanderson, który stworzył kolejne dwa tomy cyklu. Historia dzieje się w Świecie Koła, gdzie rozwinięta technologia współistniała z magią zwaną Jedyną Mocą, która została podzielona na dwie części. Jedną posługiwali się mężczyźni a drugą kobiety.

Koło Czasu Fot. foto: materiały prasowe

Podczas próby zniesienia tego ograniczenia uwolniono Czarnego - antytezę Stwórcy. To rozpoczęło wielką tragedię, której zaradził Lews Therin Telamon znany też jako Smok. Chociaż pokonał Czarnego, męska część Jedynej Mocy została skażona i jej użytkownicy popadali w obłęd, a potem umierali. Szaleństwo mężczyzn spowodowało, że świat dosłownie zmienił swoje oblicze. Zapoczątkowali Pęknięcie Świata. 

Akcja cyklu rozpoczyna się 3 tysiące lat później. Według przepowiedni Czarny ma powrócić i zagrozić mieszkańcom Świata Koła. Jego przeciwnikiem ma zostać nowe wcielenie Lewsa Therina Telamona. Okazuje się nim młody Rand al'Thor, który musi nauczyć się władać magią i pokonać pradawną siłę i przy okazji ponownie niszcząc świat.

„Koło czasu” - kiedy premiera serialu?

O powstaniu adaptacji słynnych książek z entuzjazmem wypowiedział się Chris Parnell, jeden z prezesów Sony Pictures Television. 

Jesteśmy podekscytowani, że mamy możliwość wyprodukowania „Koła czasu” z naszymi przyjaciółmi z Amazon. Rafe Judkins to niesamowity wizjoner i prawdziwy fan książek, który jest gotowy powołać świat Roberta Jordana do życia. 

Na razie jednak nie zdradzono, kiedy to nastąpi. Produkcja serialu jest na razie na wczesnym etapie produkcji. Jak widać, sukces „Gry o tron” spowodował, że fantasy na dobre zadomowiło się w medium, jakim jest serial. Konkurencja jednak nie śpi. Już w roku 2020 zobaczymy adaptację „Wiedźmina”, która trafi na platformę Netflix. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.