Komiks „Star Wars” po 38 latach wyjaśnił zagadkę z „Imperium kontratakuje”

Sergiusz Kurczuk
11.09.2018 15:11
Komiks „Star Wars” po 38 latach wyjaśnił zagadkę z „Imperium kontratakuje” Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje

Dlaczego Sokół Millenium w „Imperium kontratakuje” był w nie najlepszym stanie technicznym? Komiks „Star Wars” po prawie 40 latach od premiery filmu odpowiada na to pytanie. 

Każdy fan „Gwiezdnych Wojen” na pewno zastanawiał się, czemu wygląd Sokoła Millenium w filmie „Imperium kontratakuje”, znacznie różni się od tego, jak przedstawiono go w epizodzie IV. Akcja 2. części oryginalnej trylogii zaczyna się na lodowej planecie Hoth. Rebelianci odpierają atak Imperium. Han Solo próbuje zaoferować pomoc, jednak okazuje się, że jego ukochana maszyna jest w nie najlepszym stanie. Wraz z Chewbaką próbują naprawić hipernapęd. Co spowodowało liczne usterki?

Dlaczego w „Imperium kontratakuje” Sokół Millenium był zniszczony?

Co prawda od wydarzeń ukazanych w „Nowej Nadziei” minęło trochę czasu, ale widzowie V epizodu musieli się jedynie domyślać, jaki los spotkał statek Hana Solo. W takich kwestiach z pomocą przychodzą oczywiście inne media, w których dopowiadane są wydarzenia nieukazane w filmach. Jednym z nich są komiksy. W 53. numerze „Star Wars” po 38 latach w końcu pokazano, co spowodowało uszkodzenia Sokoła Millenium.

Akcja komiksu dzieje się w bazie rebeliantów znanej jako Mako-Ta. Przez zdradę królowej Trios Imperium było w stanie namierzyć buntowników i uwięzić ich w kryjówce. Na pomoc Luke'owi i oddziałowi X-Wingów przyszedł sam Han Solo, który uwolnił Rebeliantów. Przemytnik wygrał pierwszą rundę z eskadrą dowodzoną przez Dartha Vadera, ale Sith postanowił się zemścić. 

53 Fot. foto: Star Wars #53

Podczas drugiego ataku Vader zestrzelił Sokoła Millenium. Statek zboczył z kursu i musiał wylądować awaryjnie na pokładzie krążownika Imperium. Zniszczona maszyna została unieruchomiona, a Han wspomniał tylko, że statek nie doznał tak wielu szkód od czasów ucieczki z Kessel, którą ukazano w spin-offie o młodości Solo

53 Fot. foto: Star Wars #53

Ten retcon wyjaśnia stan Sokoła Millenium w V epizodzie i jednocześnie pogłębia relację pomiędzy Hanem Solo i Darthem Vaderem. To nie pierwszy raz, kiedy komiks uzupełnia luki fabularne w kosmicznej sadze. Niedawno ukazano, czemu Lando Carlissian nie przepadał za Imperium oraz przedstawiono ostatnią przemytniczą akcję Hana Solo

Słynny statek powróci pod koniec roku 2019 w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.