Komiks o Hanie Solo wypełnił największą lukę fabularną spin-offu "Gwiezdnych Wojen"

Sergiusz Kurczuk
27.12.2018 15:12
Komiks o Hanie Solo wypełnił największą lukę fabularną spin-offu "Gwiezdnych Wojen" Fot. kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

W filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" zabrakło miejsca na zgłębienie losów Qi'ry po pierwszym rozstaniu z tytułowym bohaterem. Twórcy komiksu o kosmicznym przemytniku postanowili to naprawić. 

Drugi spin-off "Star Wars" zatytułowany "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" nie tylko nie spełnił oczekiwań fanów, ale okazał się pierwszą filmową klapą w historii słynnego uniwersum. Nie pomogły w tym potencjalnie interesująca fabuła, opowiadająca o młodości jednego z najpopularniejszych bohaterów kosmicznej sagi, liczne nawiązania do innych produkcji osadzonych w świecie "Star Wars", ani nawet doborowa obsadaDonaldem Gloverem i Emilią Clarke w jednych z głównych ról. Powodów do krytyki było dużo. Jednym z nich są luki w fabule. Na szczęście z pomocą przychodzi wydawnictwo Marvel Comicskomiksowe uzupełnienia "Gwiezdnych Wojen".

"Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" - co działo się z Qi'rą, kiedy Han był kadetem Imperium?

Film rozpoczyna się na planecie Corellia. To właśnie tam poznajemy młodego złodziejaszka imieniem Han, który jest po uszy zakochany w niewinnej Qi'rze. Niestety los sprawia, że wkrótce para musi rozstać się na długie lata. Dziewczyna zostaje pojmana przez szturmowców, a chłopak chcąc niechcąc, zapisuje się do imperialnej Akademii Wojskowej. Po jakimś czasie zupełnym przypadkiem udaje im się ponownie spotkać. Han znany już pod nazwiskiem Solo jest początkującym przemytnikiem, który uciekł od służby wojskowej. Qi'ra okazuje się natomiast być prawą ręką groźnego przestępcy z kartelu Karmazynowy Świt o imieniu Dryden Vos. Widzowie przez cały film nie dostali jednak odpowiedzi, jak dziewczynie udało się zajść tak wysoko w hierarchii organizacji. 

3 Fot. foto: kadr z komiksu Solo: A Star Wars Story #3

Z pomocą spieszy 3. numer komiksu "Solo: A Star Wars Story". Seria nie tylko przedstawia historię, którą widzieliśmy na kinowym ekranie, ale również poszerza ją o nowe wątki. Jednym z nich jest historia Qi'ry po nieudanej próbie ucieczki z Corelli. Okazuje się, że pojmaną dziewczynę przejęła jej była szefowa - Proxima. Za karę sprzedała ją handlarzowi niewolników o imieniu Sarkin. Mężczyzna docenił piękno Qi'ry i odsprzedał ją Drydenowi, który z kolei postanowił wyszkolić ją jako żywą broń. Morderczy trening nie tylko zmienił jej ciało, ale również charakter. Wyrosła na silną bezlitosną kobietę, co udowodniła, zabijając Sarkina. 

"Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" - czy powstanie sequel?

Dodatkowe informacje na temat postaci nie tylko rozjaśniają zamysł reżysera Rona Howarda, ale również ucinają spekulację, dotyczące rzekomego romansu między Qi'rą i Drydenem. Łączyły ich jedynie stosunki zawodowe, co zresztą dobitnie udowodniło zakończenie filmu. Oczywiście można narzekać, że w spin-offie zabrakło tej części historii Qi'ry, ale twórcy celowo pominęli ten epizod, żeby nie zepsuć zaskakującego finału

Czy zobaczymy, jak dalej potoczyły się losy młodego Hana Solo, Qi'ry i Karmazynowego Świtu? Na razie nie wiadomo nic na temat drugiej części spin-offu "Star Wars". Jeśli przygód młodego Solo nie uda przenieść się na duży ekran, prawdopodobnie zobaczymy je w kolejnych numerach komiksu "Solo: A Star Wars Story". 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.